Schronisko

Switch to desktop

Oświadczenie w sprawie Fundacji Emir i Magdy Sz.

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BYŁEJ KIEROWNICZKI MAGDALENY SZ. MIESZKAJĄCEJ STALE NA TERENIE SCHRONISKA

Magdalena Sz. (akt oskarżenia dot. znęcania się nad zwierzętami <zaniedbania skutkujące śmiercią z powodu nieleczonych chorób i zagryzień> jest skierowany do sądu rej. w Żyrardowie) przebywa nadal na terenie Schroniska w Korabiewicach.
Nie jest to dobra sytuacja ponieważ Pani M.Sz. za wszelką cenę próbuje udowodnić, że obecni pracownicy i wolontariusze źle zajmują się zwierzętami. Na teren Schroniska wprowadzane są obce osoby, rano zastajemy pootwierane boksy, przeciwko nam są składane fikcyjne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Była kierowniczka ma zagwarantowaną możliwość przebywania na terenie Schroniska w Korabiewicach na mocy wpisu do księgi wieczystej o służebności osobistej dokonanego ponad 10 lat temu. Staramy się zabezpieczać zwierzęta przed jej działaniem, ale często mamy związane ręce w/w wpisem.
 


OŚWIADCZENIE W SPRAWIE FUNDACJI EMIR

W związku z zarzutami pojawiającymi się na stronie i forum prowadzonym przez Fundację Emir informujemy:

  1. Zwierzęta w Schronisku w Korabiewicach  są codziennie pojone i karmione suchą karmą, a niektóre ze względu na wiek karmą specjalistyczną. Znajdują się pod opieką gabinetu weterynaryjnego znajdującego się na terenie schroniska, a w bardziej skomplikowanych przypadkach są zawożone do lecznic w Żyrardowie i Łazach.
  2. Pracownicy ani wolontariusze schroniska nie dokonują kradzieży żadnego mienia Pani Magdaleny S. (tak należy podawać dane poprzedniej kierowniczki ponieważ został przeciwko Niej skierowany akt oskarżenia o znęcanie się nad zwierzętami). Cały teren jest sprzątany ze zgniłych mebli, barakowozów - które są siedliskami szczurów, śmieci oraz pozostałości zniszczonych elementów wybiegów.
  3. Nikt nie dręczy Pani Magdaleny S. - porusza się swobodnie po terenie schroniska wraz z zaproszonymi gośćmi. Ma do dyspozycji wyremontowany dom, ale mimo to woli mieszkać w baraku.
  4. Fundacja od lutego 2012 roku (od momentu objęcia całkowitą opieką miejsca) wydała na samo utrzymanie schroniska i prace remontowe (stajnia, nowe wybiegi, utwardzenie drogi, zorganizowanie lecznicy, etc) kwotę ponad 700.000 zł.
  5. Przeciwko użytkownikom forum „gatata” i „emir” założyliśmy sprawy o zniesławienie. Jedna z tych osób ma już prawomocny wyrok właśnie za zniesławienie – wiarygodność jej doniesień jest wątpliwa.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, co do jakości opieki jaką świadczymy dla zwierząt w Korabiewicach to zapraszamy do Korabiewic – w przeciwieństwie do tego, co miało miejsce zanim przejęliśmy schronisko – można do niego się udać bez zapowiedzi i zajrzeć w każde miejsce. Tygodniowo przyjeżdża do nas 50-70 wolontariuszy, których również można zapytać o zdanie. Zapraszamy również na stronę internetową schroniska, na której można na bieżąco monitorować ilość zwierząt i adopcje.

Zarząd Fundacji Viva!


Wątek na Facebook'u (kliknij).