Schronisko

Switch to desktop

Kalendarz 2021 na Koci Azyl

piątek, 20 listopad 2020
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 26 luty 2021 13:05


KUPUJESZ KALENDARZ - WSPIERASZ ZWIERZAKI Tylko 10zł

Format A4 / Zawieszka dziurka / Papier matowy
Zdjęcia: Dorota Majcher
Opracowanie graficzne: Aleksandra Wilczyńska
Cel finansowy: dalsze remonty - zajrzyj na www.pomagam.pl/azyldlakotow

Sponsorem druku jest: BOŚ Bank

Sposoby nabycia:

ONLINE - Allegro:
* UWAGA! 
(1) (wysłane 23 list) Przedsprzedaż https://allegro.pl/oferta/kalendarz-scienny-2021-100-na-zwierzaki-przeds-9802501195

(2)AKTUALNA https://allegro.pl/oferta/kalendarz-scienny-2021-100-na-zwierzaki-9954690776

ONLINE - poza Allegro:

*złóż zamówienie na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Wysyłka pocztą polską (polecony) lub na twoje życzenie paczkomatem. Możliwa wysyłka za granicę (cennik PP list polecony priorytet).

Możliwy odbiór osobisty (po przedpłacie! - okaż dowód zakupu) u Wolontariuszy (od 22 listopada możesz się umawiać):

 * Warszawa / Centrum, ul. Wspólna Kasia - 507791046 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Warszawa / Saska Kępa, ul. Angorska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 603204804
 * Warszawa / Ursynów metro Stokłosy, ul. Zamiany - Kamila 606223579
 * Warszawa / Ursus, ul. Chrościckiego - Kasia 506961864 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (od  grudnia)

 * Okolice Warszawy - Julianów, ul. Julianowska  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
 * Okolice Warszawy  - Marki /  Halinów i okolice. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  880716279
 * Okolice Warszawy - Piastów Kasia - 507791046 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Okolice Warszawy - Owczarnia, Podkowa Leśna, Milanówek, Brwinów - Małgosia 604228199 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Okolice Warszawy -Grodzisk Mazowiecki - Irena 601433468 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 * Gdańska Wrzeszcz  - Łucja 792697984, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Łódź (Przy zoo lub Sienkiewicza) - Lidia - 605566141  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Piotrków Trybunalski ul. Nałkowskiej - Maciek tel. 509993794
 * Poznań (Os. Rusa )- Malwina 609 170 872 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 * Reszów - Sklep Garmin, Dąbrowskiego 25, koło Żabki, w godz 9-17 pon-pt (p.Basia)


!!!!!!!!!!    WYPRZEDAŻ - TYLKO 5ZŁ !!!!!!!!!!!!!

Stacjonarnie - od ręki / bez zamawiania wcześniej:

* Schronisko w Korabiewicach (biuro) - Korabiewice 11, w godz. 9-15
* Kraków - Szklarnia Kawa Książki Kwiaty Krowoderska 39
Wrocław - Alternatywy 4 Roślinna Kawiarnio-Cukiernia - ul. Komuny Parsykiej 5
* Gdańsk Spożyvczak,Grażyny 12

*Warszawa Bemowo - klinika Marcel2 Radiowa 16

* Warszawa Wola - przychodnia Qwet Obozowa 61
* Warszawa Ursynów - Zdrowy Sklep dla Zwierząt, ul.  Dereniowa 2 lok. U202 obok poczty
* Warszawa Ursynów - salon fryzjerski The Green Salon Pasaż Ursynowski 1 (partia wyprzedana)
*Warszawa Ursynów - TuszTusz.pl, Meander 2a (lokal w bramie), pon-pt 10-18 a w sobotę 10-14
*Warszawa Nowodwory - drogeria Naturalna Książkowa 9D/10 
* Warszawa Mokotów - salon groomerski Psie Fantazje Woronicza 50 
*Warszawa / Bielany  - WakeCup Cafe (Zjednoczenia 1) 
* Warszaw/ Centrum - restauracja LeonardoVerde Poznańska 13
* Warszawa/Centrum - U Fryzjerów, salon fryzjerski, Mokotowska 49

* Warszawa/ Śródmieście - U Fryzjerów, salon fryzjerski, Andersa 13
* Warszawa/ Sródmiescie - 
WakeCup Cafe (Franiszkańska 14)


Masz pytania ws. kalendarza? Dzwoń 601 433 468 lub pisz kalendarz (małpka) viva . org . pl


________________________

 

O nas (film https://www.youtube.com/watch?v=C_C02PpPcwY)

 

Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków.

 

Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesieczne to ok. 130 tys zl. Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korbiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników (wywodzących się głównie z wolontariatu): zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku. Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych.

 

Zachęcamy do dołączenia do grupy pracowitych i zmotywowanych wielbicieli zwierząt. Będziemy zobowiązani za stałe wsparcie finansowe - wystarczy choć symboliczny przelew na konto choć na 2zl - info jak wesprzeć znajdziesz na www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka (sms, PayPal etc.)

 

Dzięki za wsparcie - bo dzięki Tobie możemy istnieć.

 

Ps. Więcej z naszego życia na grupie www.facebook.com/groups/fotokorabiewice


Czytaj więcej...

#DrogaKorabek czyli marzenia to rzeczywistość w czasie przyszłym

poniedziałek, 16 lipiec 2018
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 marzec 2019 15:00

#DrogaKorabek to znamienny tag. Łączy dwa ważne wydarzenia, wartości. Z jednej strony to nasza droga do zmian w schronisku - remonty, inwestycje, coraz lepsza opieka nad zwierzętami. Z drugiej strony to...po prostu droga między psimi boksami, która jest naszym utrapieniem od momentu przejęcia Korabiewic przez Fundację Viva w 2012 roku.
Kto u nas był, czy choć nas obserwuje wie, że problem drogi jest problemem powracającym, strategicznym.
Co roku ten sam problem: okres roztopów i następnie ulew powoduje zalewanie drogi między betonowymi boksami, zalewanie samych psich boksów, w najlepszym wypadku powoduje nieprzejezdność drogi. Co to wszystko oznacza? W najgorszych momentach zagrożenie dla życia i zdrowia zwierząt, w "najlepszych" - wielki dyskomfort dla zwierząt, ale i pracowników czy wolontariuszy (nikt nie lubi pracować w grząskim błocie).

W 2013 roku na fali emocji i strachu podjęliśmy pierwszą próbę zmierzenia się z problemem. Szybko się okazało, że nie mamy tylu Przyjaciół-Darczyńców, aby w ogóle myśleć o zrobieniu drogi (tu znajdziecie wspomnienia z 2013 roku:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.527820567278352.1073741859.300088980051513&type=3) . W tamtym okresie były pilniejsze wydatki - zdrowie zwierząt, w tym zapobieżenie pogryzieniom i ucieczkom ze starych, zrujnowanych, a zatem dziurawych boksów. Musieliśmy w pierwszej kolejności po prostu wyremontować boksy. Potem kolejne potrzeby, jak cieplejsze budy, domki, coraz więcej wydatków na karmę i leczenie.

Ale temat powracał jak ostry boomerang. W 2015 roku dzięki zaangażowaniu Ludzi Dobrej Woli uzyskaliśmy pomiary gruntu, co dopiero pozwoliło zrozumieć skalę problemu. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w większym kłopocie, niż sądziliśmy. Ale my zawsze marzyliśmy o modelowym schronisku, o super warunkach dla zwierząt. Na początku 2016 roku rozpoczęliśmy przemyślaną zbiórkę pieniędzy na ten cel. Komunikowaliśmy ją na specjalnie utworzonym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/224367071231980/  (warto prześledzić zdjęcia) oraz www.pomagam.pl/drogakorabek  (możecie łatwo prześledzić dynamikę wpłat).
Mieliśmy już w rękach warianty wykonania drogi. W tamtym czasie postawiliśmy na wariant tańszy (70 tyś zł), mając na uwadze inne potrzeby finansowe schroniska, a przy tym możliwości naszych Darczyńców. Początek 2016 roku to również jeden z najgorszych okresów pogodowych w historii schroniska, gdzie zostaliśmy po prostu zalani przez wodę z roztopów. Wynikiem ówczesnych tragicznych warunków, które publikowaliśmy była m.in wizyta inspekcji weterynaryjnej, która dostała anonimowe zgłoszenie, że u nas topią się zwierzęta. Cóż, rozumiemy troskę o nie, wszak są dla nas najważniejsze. Stąd też psiaki zostały przeniesione do suchych boksów. A my robiliśmy dalej swoje.
Po chwilowym entuzjazmie, środki na zbiórkę przestały wpływać. Nie byliśmy w stanie uzbierać kwoty. Światełko w tunelu przyniosła akcja z firmą Toyota www.drogakorabek.pl , która pozyskała na rzecz inwestycji 23 tyś zł. Niestety nie mieliśmy wciąż potrzebnej kwoty, aby wystartować z remontem. Ale się nie poddawaliśmy! Bo w Korabkach nie da się nie istnieje. W marcu 2017 urządziliśmy dzień otwarty, aby zwrócić uwagę na problem błota w schronisku. To wówczas odbył się błotny skok (album https://www.facebook.com/pg/Schronisko.w.Korabiewicach/photos/?tab=album&album_id=1371060392954361) - nam naprawdę zależy, aby w schronisku było zwierzakom lepiej i zrobimy dla nich wiele, jeśli nie wszystko. Dlaczego o tym piszemy? Bo wiemy, że są ludzie, którzy próbują nas oczerniać i obrażać, gdy siedzą przed komputerem z piwem lub herbatą, a my...a my robimy swoje - czyli opiekujemy się ogromną ilością zwierząt z różnymi potrzebami, w każdych warunkach atmosferycznych. Ale nie skupiajmy się na negatywnych ludziach, którym się poprzewracało w głowie i sercu.

Ileż można brodzić w tym błocie! Dzięki rozpoczętej jesienią 2017 naszej akcji kalendarzowej udało się pozyskać brakujące środki. Stąd też rozpoczęliśmy bardzo konkretne rozmowy z wykonawcą! ALE - najwyraźniej nam nie może był łatwo. Nasze plany popsuła pogoda - wpierw ogromna wilgoć, a następnie siarczysty mróz. Wykonawca nie mógł wjechać ze sprzętem, ponieważ ugrzązłby w błocie, a zmrożonego gruntu nie miał jak rozbijać. Emocje dodatkowe przyniosło też pismo z inspekcji weterynaryjnej, o wezwaniu do utwardzenia terenu. To, co udało się nam zrobić w 2017, to utwardzenie najprostszą metodą odcinka od bramy wjazdowej do schroniska do bramy wejściowej na teren psich boksów (w założeniu, aby ciężki sprzęt miał, jak wjechać) oraz instalację rozprowadzającą wodę przy boksach (krany wytrzymujące nawet mróz).

Wkroczyliśmy w rok 2018. Długo trzymała zima, potem przedwiośnie. Musieliśmy poszukać nowego wykonawcę - jeśli rozumiecie branżę budowlaną, to wiecie, że nie można czekać na niewiadomo-kiedy-klient da znać, nie da się tak prowadzić firmy… Nowe zapytania ofertowe, nowe spotkania, nowe wyceny. Mijał czas. Okazało się, że jednak musimy wydać więcej, m.in dlatego, że zmieniły się ceny materiałów. Stanęliśmy też przed decyzją - a może zrobimy raz a porządnie? Oczywiście na drenowanie terenu nas nie stać (a to rozwiązałoby i problem drogi i problem zalanych-błotnych boksów), ale dzięki Wam - fantastycznym Darczyńcom, którzy przekazali środki na zbiórkę i poprzez zakup kalendarza okazało się, że możemy zrobić drogę z prawdziwego zdarzenia!  

Postawiliśmy na firmę Bio-Kris z Radziwiłłowa, z którą już wcześniej współpracowaliśmy i ceniliśmy sobie uczciwość oraz rzetelność tej współpracy. Najważniejsze zapisy umowy to:
1. Zleceniodawca zleca, a Zleceniobiorca przyjmuje do wykonania przedmiot umowy, tj. „utwardzenie drogi , wykonanie rowów odwadniających, utwardzenie wejść do boksów, wykonanie zbiornika w miejscowości Korabiewice

2.  Miejsce wykonania robót to działka ewidencyjna nr 40, gm. Puszcza Mariańska

3. Zakres robót do wykonania będzie obejmował wykorytowanie odcinka drogi na głębokość nie mniej niż 30 cm, szerokości 3m, długość 440m oraz wysypanie i zagęszczenie żwiru , mielonego kruszywa betonowego, o frakcji nieprzekraczającej 63 mm. Obrzeża betonowe po obydwóch stronach drogi. Wejścia do boksów utwardzone kruszywem drogowym.
Szacowana wartość projektu to 140 tyś złotych!!! Ale to nie wszystko - dodatkowym kosztem będzie poprowadzenie kabla z prądem pod drogą, aby w efekcie uzyskać automatycznie działającą pompę wody do zbiornika, możliwość zamontowania oświetlenia czy dodatkowych kamer.

Jest 17 lipca, właśnie rozpoczynają się prace przy #drogakorabek!!!
Będziemy Was na bieżąco informować z postępu prac, tagując posty na facebooku hastagiem #drogakorabek, co pozwoli Wam zapoznać się z postępem prac. Będzie tu szczególnie pomocna grupa otwarta www.facebook.com/groups/fotokorabiewice
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY WAM SERDECZNIE za możliwość realizacji marzeń o modelowym schronisku!

PS. Ważne, chcemy to jeszcze raz podkreślić - utwardzenie drogi tylko zminimalizuje problem błota w psich boksach. Aby go wyeliminować musielibyśmy utwardzić boksy. W tej kwestii jesteśmy przed testowymi rozwiązaniami z płytą ażurową. Jeśli ten patent się sprawdzi, rozpoczniemy zbiórkę na nową inwestycję.

Warto jeszcze obejrzeć, by nas lepiej poznać:
* jak się zmienialiśmy https://www.facebook.com/pg/Schronisko.w.Korabiewicach/photos/?tab=album&album_id=769675169759556
* dokąd zmierzamy https://www.facebook.com/pg/Schronisko.w.Korabiewicach/photos/?tab=album&album_id=672136779513396AKTUALIZACJA:
Marzenia to rzeczywistość w czasie przyszlym.
168 918, 73 zł - tyle kosztowała #drogakorabek. To środki przekazane dzięki Wam. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy! Są emocje ♡!Krótkie info o nas (wiemy, że nie każdy nas zna):
Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków.

Schronisko utrzymuje się od samego początku z datków ludzi, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesieczne to ok. 130 tys zl. Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty - nawet u specjalistów w Warszawie. Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: "W Korabiewicach nie da się nie istnieje" oraz "Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom". Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników : zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku. Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowany jest Dzień Dziecka - impreza mająca m.in edukację najmłodszych.

Zachęcamy do dołączenia do grupy pracowitych i zmotywowanych wielbicieli zwierząt. Będziemy zobowiązani za stałe wsparcie finansowe - wystarczy choć symboliczny przelew na konto choć na 2zl - info jak wesprzeć znajdziesz na www.schronisko.info.pl/nakarm-zwierzaka (sms, PayPal etc.)

Dzięki za wsparcie - bo dzięki Tobie możemy istnieć. Utrzymujemy się wyłącznie z datków.
Czytaj więcej...

26 maja dzień otwarty w Schronisku w Korabiewicach VIVA

środa, 23 maj 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

Już 26 maja 2018 zapraszamy na kolejny dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka. Tym razem dołączamy również Dzień Matki jako powód do spotkań z Wami.
Nie musisz mieć szkolenia i umowy wolo, by przyjechać.
Przyjedź z rodziną, przyjedź sam. Poznaj Korabki, poznaj zwierzaki, poczuj klimat tego wyjątkowego miejsca, przekonaj się, że schronisko może być inne!

Dlaczego warto przyjechać?
# Chcesz edukować swoje dzieci a i sam/a chcesz wiedzieć więcej o zwierzętach i opiece. Możesz mieć okazję pogłaskać świnkę po brzuszku czy dostać buziaka od kozy.
# Niesamowita okazja poznać jedno z najciekawszych prozwierzęcych miejsc w Polsce.
# Spędzić przyjemnie czas wśród zwierząt.
# Możesz pogadać o odpowiedzialnej adopcji.
# Sprawdzić, jak wydatkujemy datki..aby zwiększyć wielkość stałego przelewu;).
# Zrobić sobie zdjęcie i oznaczyć się na Facebooku! (poważnie, lubimy jak się u nas tagujecie)
# Świetna okazja do spróbowania zdrowych potraw (#govegan) czy zakupu charytatywnych gadżetów (tak, chcemy żebyś wydał u nas swoje pieniądze - powiemy wprost - bardzo ich zwierzaki potrzebują).

Jak dojechać?
# Najlepiej autem - Schronisko w Korabiewicach jest oznaczone w Google Maps, więc łatwo trafisz. Ok. 1h jazdy z Wawy/Łodzi .

Tu zapoznaj się z wcześniejszymi imprezami u nas:
https://www.facebook.com/events/1747982305430189/

Czytaj więcej...

Hillel - wolontariat pracowniczy

poniedziałek, 16 kwiecień 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

Wolontariat pracowniczy - czyli przyjeżdża zmotywowana ekipa z jednej firmy i pracują fizycznie w schronisku. W niedzielę 15 kwietnia znów gościliśmy grupę z Hillel. Dziewczyny ogarnęły zwierzaki gospodarskie i stajnię. W ruch poszły taczki, widły, grabie. Dziękujemy za wsparcie!
I Ty zorganizuj ekipę w swojej firmie - zajrzyj po szczegóły: https://schronisko.info.pl/wolontariat/wolontariat-pracowniczy

Do zobaczenia !

Czytaj więcej...

Wolontariat grupowy - Zmowa koleżanek

niedziela, 08 kwiecień 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

Jak można spędzić czas wspólnie? Na wsi przy pracy! W sobotę gościliśmy grupę niesamowitych pań, które postanowiły popracować w schronisku i wesprzeć codzienne obowiązki. Poszły w ruch widły i grabie! Piękna pogoda sprzyjała pracy. Przy okazji dostaliśmy od nich też maszynkę do strzyżenia owiec oraz mocną, spawaną taczkę.
Byłyście niesamowite! DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!
*****
Www.schronisko.info.pl/wolontariat/woloweekendy

Czytaj więcej...

Nowe stado kóz w Korabiewicach.

czwartek, 22 marzec 2018
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

Nie tylko psy, koty zasługują na swoją szansę. Każde zwierzę jest równe - takie są nasze wartości. W styczniu 2018 przyjęliśmy pod opiekę 20 kóz, niedługo jedna z kóz powiła maleństwo. Tak staliśmy się opiekunem 20 kóz. Pokaźne stado!

A oto historia. "Stado kóz pozostawione zostało samo sobie na pewną śmierć, kiedy parę miesięcy temu jego właściciel - mocno starszy człowiek - trafił do szpitala.
Zwierzętami miał opiekować się inny mężczyzna, który jednak nie traktował tego zobowiązania poważnie. Jak sam przyznał podczas naszej interwencji, nie wchodził nawet na teren wybiegu kóz a tylko wrzucał jedzenie przez płot... Jedzenia najwyraźniej też było zdecydowanie za mało, bo kozy były ewidentnie wygłodniałe - obgryzały drzewa i deski(!) a sam widok warzyw sprawiał, że walczyły między sobą.
Kiedy wspólnie z lekarzem weterynarii weszliśmy na teren posesji, w zimnej stodole służacej kozom za schronienie znaleźliśmy martwe kozie noworodki oraz zwłoki jednego dorosłego kozła - w sumie aż 7 martwych zwierząt...!:(
 Między stosami desek zobaczyliśmy coś, co najbardziej nami wstrząsnęło. Do zwłok nowonarodoznego martwego koźlątka przytulone było drugie - jeszcze żywe, trzesace się z zimna... Maluchy musiały urodzić się w nocy, kiedy trzymał silny mróz:( Musieliśmy od razu umieścić koźlątko w ciepłym samochodzie i szybko myśleć o dołączeniu do niego matki, bez której pokarmu by nie przeżyło.
Wiedzieliśmy już, że to będzie bardzo trudna interwencja, bo życie tych zwierząt było poważnie zagrożone.
Kozy były bardzo zaniedbane - miały kulawizny, przełysienia a jedna z nich ogromną ranę na wymieniu. Kozy udało nam się odebrać w sobotę, po długiej i trudnej łapance. Trafiły do Schronisko w Korabiewicach Viva, które cudem z dnia na dzień znalazło dla nich miejsce!
 Za znęcanie nad kozami odpowie opiekun, który jak wszystko wskazuje, przez wiele miesięcy skrajnie zaniedbywał te zwierzęta i wiele z nich, poprzez swoje zanbiedbanie, doprowadził do śmierci." - tekst z Viva Interwnecje, która przy udziale Fundacji Zielony Pies i Schroniska w Korabiewicach przeprowadziła interwencję.

Ale ratowanie, utrzymanie zwierząt nie jest za darmo. To wiecie! Teraz musimy uzbierać na opiekę nad tymi kozami (pieniądze od właściciela - osoby niezaradnej życiowo - są wątpliwe do pozyskania). Jak wyglądają koszty (liczymy od lutego):
Miesięczne podstawowe koszty dotyczą siana, słomy, owsa i warzyw - to ok. 1000zl miesięcznie. Co się na to składa: siano 720zł (4kostki/dziennie, 6zł/szt), słoma 168zł (7 kostek na tydzień, 6zł/szt), owies 100kg 60zł, warzywa 100kg 80zł.

Potrzebujemy zbudować również OGRODZENIE DLA KÓZ - obecnie są rozlokowane w boksach niedostosowanych do ich potrzeb, zabrały miejsce istniejącym zwierzakom - wybiegi się za bardzo skurczyły, zatem potrzeby zwierząt są nie do końca realizowane.
Na ogrodzenie (materiał i robocizna) potrzebujemy ok. 20 tyś złotych

Koszty dodatkowe poniesione z tytułu opieki nad kozami:badania i przegląd usg, kastracje, korekcja kopyt.

WAŻNE!
Komunikację nt. kóz będziemy prowadzić na profilu https://www.facebook.com/animiesoanifutro/ dodatkowo na grupie schroniskowej: https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/
Aby pozyskać środki na utrzymanie zwierząt, będziemy prowadzić licytacje imion dla kóz - zapraszamy serdecznie do nadawania imion na nowy start!

Kozy mogą być adoptowane, jeśli nic im się nie stanie, nie będą wykorzystywane do produkcji mleka (musiałaby być u nich sztucznie wytworzona laktacja...). Zatem szukamy domów, gdzie będą sobie wiodły spokojne życie - jedząc trawę, inne przysmaki i patrząc w niebo:). Jeśli jesteś takim domem, pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

A tymczasem bardzo prosimy o wsparcie finansowe na utrzymanie kóz!!!!
* jednorazowo: https://pomagam.pl/zyciekoz
* stale - kozy będą u nas raczej dożywotnio:
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna - kozy 2018

dziękujemy! #kozy2018

Media

Czytaj więcej...

Podsumowanie Dnia Dziarytatywnego DZIĘKUJEMY

środa, 14 marzec 2018
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00

PODSUMOWANIE DNIA DZIARYTATYWNEGO
————————————————————————
Drodzy,
z ogromną radością informujemy, że udało nam się uzbierać na Schronisko w Korabiewicach Viva astronomiczną kwotę - 30843, 90 PLN. Jesteśmy niewiarygodnie szczęśliwi! Bardzo, bardzo serdecznie Wam dziękujemy za to, że byliście tego dnia z nami, zamiast robić przed niedzielą zapasy w supermaketach ???? Szeroko otworzyliście swoje portfele. Wielu z Was nasz dowód uznania ma wytatuowany na skórze. A wszyscy powinniście go mieć sercu! Do zobaczenia. To oczywiste, że musimy to kiedyś powtórzyć!

————————————————————————
PODZIĘKOWANIA LECĄ DO

ZA ODDANIE NAM KLUBU NA CAŁY DZIEŃ I NOC
- ISKRA Pole Mokotowskie

ZA 8 GODZIN TATUOWANIA BEZ ŻADNEGO WYTCHNIENIA:
- Basia Juda Królink
- Olek Koszewski Lupus Ink
- Karol Sutura
- Łukasz Chojecki
- Maryjka Rysunki i Tatuaże
- Arek Zawadka Blind Elephant
- Ciotka Zu - tatuaże
- Kuba Drożak
- Aleksandra Nowak Blondi Ink
- Marta Izabela Gamska Nucléaire Tattoo
- Martyna Zuza Zua Bogusz
- ViolaJakuczek
- Gryzak
- Tempz
- Alexx Kopylov tattoo
- Radosław Batoon Sentkiewicz
- Gaja Dot Tattoo
- Dawid Szubert
- Futro
- Bogdan tattoo
- Kusy Tattoo
- Krzysztof Wisniewski
- David Rudziński Theatrum Symbolica -Tattoo Studio
- Olga Mopik Sienkiewicz
- Nastia - Tattoo Autist
- Kris Born too late tattoo
- Jowita Wydra

(oraz za ogromną pomoc - Marysia Michalik, Joanna Katarzyna Barczuk, Marina Łunarska-Sienkiewicz, Adela Adelicja oraz oczywiście całe obecne WoloTeam Korabek)

ZA STOISKA Z JEDZENIEM I GADŻETAMI:
- Leonardo Verde
- Lula Bistro
- Manufaktura Korabki
- Aleksandra Furgała
- PsieKocie Łakocie
- PSTRK - fotobudka

ZA NIEZAPOMNIANĄ IMPROWIZACJĘ AKTORÓW:
za inicjatywę - Tomasz Kowalski
Magdalena Klepczarek
Maria Peliwo,
Grzegorz Uzdański
Maciej Kaczyński
Wojtek Frycz (aranżacja muzyczna)

ZA PRZEPIĘKNY KONCERT
- Moriah Woods

ZA INSPIRUJĄCY WYKŁAD:
- Piotr Wojtków

ZA NAGŁOŚNIENIE IMPREZY:
- Daniel Krup

ZA OPRAWĘ MUZYCZNĄ IMPREZY:
Private Press
Cyryl & Ola Teks
Phil Jensky
Anja Kraft
Essence
Kovvalsky
Pitti Schmittii
Hadrian
KVBA84
Cez14
JPS
Qbs
MKO
Fau
CeZ

ZA OPRAWĘ GRAFICZNĄ:
- Kuba Sokólski Illustration

Czytaj więcej...

#MichaZaSelfie Akcja ze sklepami PetStation i Prima Dog - DOSTALIŚMY KARMĘ!

wtorek, 27 luty 2018
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 listopad -0001 00:00
Serdecznie dziękujemy producentowi karmy PrimaDog oraz sieci sklepów Pet Station za akcję #MichaZaSelfie, dzięki której dostaliśmy już 416kg świetnej karmy, a to jeszcze nie koniec!

Akcja trwa nadal - dołącz - nakarm za darmo zwierzaki!
********
Jeśli chcesz nam pomóc zrób selfie ze swoim psem (może być też sam pies i zdjęcie a la selfie), wrzuć je na stronę https://picarta.pl/petstation/ oraz udostępnij zdjęcie na swoim FB lub Instagramie z hasztagiem #michazaselfie. Z zebranych zdjęć powstanie mozaika przedstawiająca podopiecznych ze Schronisko w Korabiewicach Viva. Każde dodane przez Ciebie zdjęcie funduje jedną michę karmy dla psiaków, a drugą, dodatkową michę, funduje Pet Station. Do tej pory razem z Prima Dog zebraliśmy TYSIĄC mich! Dziękujemy i działamy dalej! Akcja trwa do końca lutego lub do momentu ułożenia pełnej mozaiki. #michazaselfie#petstation
Regulamin dostępny ???? www.picarta.pl/petstation
Czytaj więcej...