Logo
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 marzec 2017 17:27

Krystyna S. i Iwona L. skazane za hejty wobec Korabek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
[EDIT po nagłośnieniu sprawy przez Vivę oskarżone złożyły wnioski o przywrócenie terminu na wniesienie apelacji i sąd te wnioski uwzględnił. Oskarżone złożyły apelację, oczekujemy na termin rozprawy apelacyjnej. ]

Dwie internetowe hejterki - Krystyna S. i Iwona L. skazane (kolejnym) prawomocnym wyrokiem za pomówienie Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! na 80 tys zł grzywny (w zawieszeniu) i 20 tys zł nawiązki! Jak wiecie Schronisko w Korabiewicach chciały przejąć również inne osoby (m.in. 2 znanych hycli) i nie wszyscy pogodzili się z tym, że Viva wykupiła schronisko i stopniowo stara się uczynić z niego miejsce modelowe nastawione na ratowanie zwierząt i edukację. Jednymi z takich osób są Krystyna S. i Iwona L. które właśnie zostały skazane (w przypadku Krystyny S. już trzecim) prawomocnym wyrokiem za pomawianie fundacji Viva. Sąd przy rekordowym jak na polskie warunki wymiarze kary - wziął pod uwagę kaliber oszczerstw, kompletny brak jakiegokolwiek ich potwierdzenia oraz fakt, że obie osoby są znane z oczerniania innych. Środki z nawiązki - jak tylko wpłyną na nasze konto (z czym znając nasze poprzednie egzekucje nie będzie łatwo) wykorzystamy na polepszenie warunków w schronisku ;-)
Sprawę w sądzie poprowadziła dla nas Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Topczewska - dziękujemy!
12 marca serdecznie zapraszamy Was na Dzień Otwarty w Korabkach - Istniejemy już 5 lat!- zobaczcie na własne oczy jak bardzo zmieniło się to miejsce dzięki Waszej pomocy!
Chcecie żebyśmy zmieniali się szybciej? ;-) Wesprzyjcie Korabki 1% podatku (KRS0000135274, cel "korabiewice" lub wpłatą na konto:
Fundacja MRNRZ- Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska, Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna - nakarm zwierzaka
--
Ps1. Koszty adwokackie zostaną pokryte przez obie skazane panie - NIE z darowizn dla Schroniska :) to wynika z wyroku.
Ps2. To nie jest wyrok zaoczny/nakazowy (byłaby o tym informacja na górze dokumentu) - obie skazane brały czynny udział w postępowaniu i stawiały się na rozprawach! Było nawet spotkanie w sprawie ugody, na które przystaliśmy!
Ps3. To jest już 3 prawomocny wyrok w sprawie Pani Krystyny S.i jej kłamstw - każdy został wydany przez inny skład sędziowski. Na poprzednie dwa skazana złożyła zażalenia ale sądy okręgowe podtrzymały wyroki!Przeczytaj więcej: http://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/666-emir-wyrok-skazuj%C4%85cy
Ostatnio zmieniany niedziela, 19 listopad 2017 12:08