Schronisko

Switch to desktop
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 380

Wolontariat grupowy dla dzieci i młodzieży

piątek, 27 wrzesień 2013
Napisane przez Opublikowano w wolontariat

Dlaczego warto przyjechać z grupą dzieci i młodzieży?

Dlaczego warto przyjechać z grupą dzieci i młodzieży do Schroniska w
Korabiewicach?
1. To "żywa" lekcja biologii i etyki
Dzieci poznają zwierzęta, o których czytali w książkach. Dowiadują
się, czym jest schronisko dla zwierząt i jak trafią do niego
zwierzęta.
2. To warsztaty podstawowej komunikacji z psem - zdobywają wiedzę
przydatną w życiu, wiedzy, której najczęściej brakuje dorosłym
3. Mogą popracować fizycznie przy zwierzętach, i poczuć satysfakcję z pracy.


Naszym głównym celem jest zapewnienie zwierzętom, które mieszkają w Schronisku w Korabiewicach jak najlepszej opieki. Ale zdajemy sobie sprawę, że większość zwierząt nie mieszka w schroniskach, tylko wśród ludzi – w ich domach, w wiejskich obejściach, na przemysłowych fermach. I od ludzi zależy, czy są otoczone opieką i miłością, czy też ich życie jest naznaczone udręką i cierpieniem.
Dlatego cieszymy się bardzo, kiedy odwiedzające nas osoby mówią, że po raz pierwszy miały okazję spojrzeć w oczy świni i przekonać się, jak są podobne do ludzkich.
Cierpliwie tłumaczymy zapalonym koniarzom, że korabiewickie konie po latach pracy nad siły zasługują na nicnierobienie na jednym ze schroniskowych pastwisk, zamiast zaprzęgania do bryczki.  
Wyjaśniamy dociekliwym, dlaczego nie chcemy, żeby nasza krowa dawała pyszne, świeże mleko do porannej kawy.
Pokazujemy, że przepiękna srebrzysto-szara lisia kita może być ozdobą i dumą jedynie żywej lisicy, na kołnierzu natomiast jest hańbą i okrucieństwem.
Organizujemy lekcję "Zrozumieć psa" - podstawy komunikacji z psem i opieki nad psem.
Robimy to wszystko z wiarą, że po spotkaniu z naszymi podopiecznymi  nasi goście zaczną patrzeć na świat przez pryzmat nie tylko swoich racji i potrzeb, ale też praw zwierząt.


Dzieci są tymi spośród gości odwiedzających Schronisko w Korabiewicach, z którymi wiążemy nasze największe nadzieje. Nie raz przekonaliśmy się, że są bardziej wrażliwe i empatyczne, niż dorośli. Że nawet te z nich, które dotychczas nie miały zbyt wielu okazji do obcowania ze zwierzętami, bardzo szybko zaczynają rozumieć, że zwierzę nie jest rzeczą, tylko czującą istotą.

Do kogo jest skierowana oferta?

Szanujemy naszych małych gości i chcemy dołożyć wszelkich starań, żeby oni z kolei nauczyli się szanować swoich braci mniejszych. Właśnie temu celowi podporządkowana jest akcja edukacyjna skierowana do dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów, domów dziecka, świetlic środowiskowych i wszelkich innych grup zorganizowanych.

Co WoloJuniorzy mogą robić?

Zapraszamy dzieci i młodzież do naszego schroniska, gdzie mają jedyną w swoim rodzaju okazję pogłaskać Pepę i Rozi po ich świńskich ryjkach, przekonać się, jak delikatne są końskie chrapy, sprawdzić, jak pachnie koza, posłuchać, dlaczego warto być wolontariuszem i zadać nam tysiąc najdziwniejszych  pytań, które nigdy nie przyszłyby nam do głowy i na które sami nie zawsze od razu potrafimy znaleźć odpowiedź:).
Na te dzieci, które rozpiera energiaczekają łopaty, grabie i taczki, bo bardzo chętnie przyjmujemy pomoc małych wolontariuszy przy sprzątaniu psich boksów czy roznoszeniu koniom siana.
A przede wszystkim czekają na nich psy – zawsze gotowe do spaceru, głaskania i przytulania się. Spacer po schronisku, poznanie poszczególnych zwierząt, ich losów, historii schroniska i powodów, dla których wolny czas wolimy spędzać w błocie, palącym słońcu, na deszczu i śniegu, zamiast przed telewizorem.

Jak wygląda organizacja przyjazdu?

Oczywiście każda grupa jest oprowadzana po schronisku pod opieką doświadczonych wolontariuszy, ale wymagamy również nadzoru ze strony opiekunów – rodziców bądź nauczycieli, adekwatnie do ilości dzieci. Na 5 dzieci wymagany jest jeden opiekun dorosły po stronie szkoły. Dorośli przed rozpoczęciem wycieczki zostaną poinstruowaniu o najważniejszych zasadach w schronisku tak, aby zwracali uwagę tak jak my:).
Każde dziecko odwiedzające nasze schronisko musi mieć ze sobą podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych oświadczenie o zgodzie na wizytę w schronisku (tekst niżej) lub może być to jedna lista wszystkich dzieci z imieniem i nazwiskiem dziecka i podpisem rodzica przy widocznej formułce. Zapoznaj rodziców z regulaminem placówki (kliknij).

Wycieczka powinna być ubezpieczona, poprosimy o kopię ubezpieczenia dedykowanego przyjazdowi do Korabiewic  – w razie potrzeby służymy pomocą przy dopełnieniu wszelkich formalności.
Bardzo prosimy o przygotowanie oznaczeń dla dzieci, mogą być to np. opaski na ręce.
Ważne również będzie przygotowanie dzieci pod względem ubioru - pamiętajcie, przyjeżdzacie na wieś. Mogą przydać się kalosze, a także ubrania na zmiane, w razie pobrudzenia.

Wycieczki zapraszamy w  godz 10:30 -14:00.

Jak zaangażować dzieci wcześniej, a zarazem pomóc Schronisku i zwierzętom?

Przyjęlismy symboliczną kwotę 15zł za dziecko.
Zachęcamy również Państwa do przeprowadzenia  w szkole, wśród dzieci i ich rodziców przed wyjazdem zbiórki karmy (puszek, marchwi, makaronu, niespleśniałego pieczywa) używanych starych koców, prześcieradeł, ręczników.

Bardzo prosimy o zgłaszanie chęci odwiedzenia schroniska co najmniej trzy tygodnie przed planowaną wizytą – chcemy uniknąć nakładania się na siebie poszczególnych grup różnych wolontariatów.

Uważamy, że każdej grupie powinniśmy poświęcić maksimum naszego czasu, wiedzy i uwagi.
Serdecznie zapraszamy dzieci w każdym wieku!

Koordynacją grup dzieci i młodzieży zajmuje się  Irena Nowotczyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Zapraszamy do kontaktu na powyższy adres, celem zorganizowania spotkania.

Z bloga:
16.10.2014 Technikum Wet.

>>>>>Album na facebooku schroniskowym WoloJuniorzy (kilknij)


-----------------

[Oficjalne oświadczenie korabiewickie - listę z podpisanym oświadczeniem lub plik pojedyńczych oświadczeń przekaż WoloMarcie]

(Nazwa organizatora, np. nazwa szkoły lub fundacji + imię i nazwisko głównego koordynatora po waszej stronie)

Oświadczenie

Ja, .................................................................................................opiekun prawny

małoletniej/go .............................. .......................... zgadzam się na przebywanie jego/jej na terenie Schroniska w Korabiewicach. Małoletni/a będzie przebywał na terenie placówki pod moją opieką lub/i opieką wyznaczonej przeze mnie osoby*.

Zapoznałem/am się z regulaminem Schroniska i jestem świadom/a mogących nastąpić zdarzeń losowych oraz wynikłych z nich konsekwencji dla dziecka, a także Schroniska.
W szczególności mam świadomość tego, że moje dziecko może zostać pogryzione lub doznać innych uszczerbków na zdrowiu w kontakcie ze zwierzętami lub wynikających z warunków panujących w placówce. Ponieważ świadomie decyduję się na kontakt ze zwierzętami zrzekam się ze wszelkich roszczeń wobec opiekunów zwierząt i właściciela terenu w przypadku nieszczęśliwych zajść czy zdarzeń.


*Opiekun wyznaczony na czas przebywania na terenie placówki: ………………………………………………………………………………..

Data                Czytelny podpis opiekuna prawnego       Nr. tel. kontaktowego
 

 

Czytaj więcej...

Ogłaszasz=ratujesz=pomagasz

piątek, 27 wrzesień 2013
Napisane przez Opublikowano w wolontariat

PODOBA CI SIĘ NASZE SCHRONISKO A MIESZKASZ ZA DALEKO ŻEBY NAM POMAGAĆ?!
ZOSTAŃ E-WOLONTARIUSZEM DO SPRAW OGŁOSZEŃ!


RATUJ PSIAKI NA ODLEGŁOŚĆ!!
 

Jak? To bardzo proste! Wystarczy poświęcić kilka chwil robiąc ogłoszenia w intrenecie i w ten sposób odmienić los bezdomnego biedactwa.
Schronisko powinno być tylko tymczasowym schronieniem, gdzie porzucony pies dochodzi do siebie, po czym szybko trafia do swojej nowej, kochającej rodziny!
Niestety rzeczywistość jest inna i pobyt w schronisku zamienia się w wielu przypadkach w dożywocie nawet dla młodych pełnych energii psów z ogromnym potencjałem!
Żadne schronisko, nawet to najlepsze nie zastąpi psu prawdziwej rodziny! Każdy pies trafiający do schroniska cierpi z tęsknoty za głaskaniem, za dotykiem, musi znosić surowe warunki, zatłoczenie, zimowe mrozy.
Niestety adopcje psów w Polsce to świeży temat. Ludzie boją się odwiedzać schroniska, czują się przytłoczeni, bezsilni wobec panującej bezdomności, nie wiedzą którego psa wybrać, często wychodzą ze łzami w oczach widząc tyle błagających mordek proszących: „WEŹ MNIE.”
 

Dlatego tak ważne i bardzo skuteczne jest robienie ogłoszeń. Osoby zainteresowane adopcją mogą spokojnie przeczytać opis, pooglądać zdjęcia i podjąć przemyślaną decyzję o wyborze pupila.
 

Jak ogłaszać psy na portalach:

 

1. Kiedy zdecydujesz się pomóc, zostanie Ci udostępniony dokument, w którym znajduje się lista psów gotowych do adopcji.
Każdy pies ma załączoną w linku swoją galerię. Zostało to zrobione po to, aby Ci ułatwić pracę. Wystarczy otworzyć ten dokument i masz dostęp do informacji o każdym psie. Jeżeli uważasz, że zdjęć jest za mało albo informacje są niekompletne/ubogie możesz zrobić psu zdjęcia podczas kolejnego spaceru, poznać psa i na własnej skórze przekonać się, jaki jest lub poprosić o to odwiedzających wolontariuszy.
W dokumencie znajduje się również lista najpopularniejszych portali na których warto ogłaszać psy.
 

2. Wybierz psa którego chcesz ogłaszać (najlepiej takiego, którego znasz/ wyprowadzałeś na spacer).
Jeśli nigdy u nas nie byłeś dowiedz się o psie, jak najwięcej najlepiej pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
(info dodatkowe: każdy pies jest zaszczepiony, odrobaczony i wysterylizowany!)
 

3. Opis psa przygotuj sobie w dokumencie Word i wklejaj ten sam opis na każdym portalu.
NIE UBARWIAJ CHARAKTEU PSA!
Jeśli pies nie lubi kotów napisz to otwarcie, dzięki temu uchronisz psa przed powrotem do schroniska, kiedy okaże się, że nie dogada się z kotem/psem/dzieckiem/sąsiadem!
(dla psa nie ma nic gorszego niż powrót z ciepłego domku do schroniskowych warunków!)
 

4. Odświeżaj ogłoszenia, co jakiś czas. Możesz po tygodniu usuwać ogłoszenie i wstawiać je na nowo. Dzięki temu nie będą się dublowały, a ogłaszany pies będzie miał szansę pokazać się znów na pierwszej stronie
 

5. Nie wybieraj sobie niezliczonej ilości psów do ogłaszania. Mierz siły na zamiary. Jeśli już nie chcesz ogłaszać psa, a nie został on adoptowany wypisz się z listy ogłaszających, by dać szansę komuś innemu na znalezienie psu domu.
 

6. Osobą odpowiedzialną za adopcje w naszym schronisku jest kordynator adopcji (tel. 519-615-975 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) i to jej nr telefonu powinien zostać wpisany w ogłoszeniu jako kontaktowy.
Osoby znające procedurę adopcyjną mogą przeprowadzić wstępną rozmowę telefoniczną z zainteresowaną adopcją osobą, kierując ją do koo.adopcji.
 

Procedura adopcyjna przeprowadzana jest przez Małgosię lub inną doświadczoną w tym temacie osobę.
Każdy potencjalny dom musi zostać sprawdzony zanim pies do niego pojedzie, daje nam to gwarancję, że po dwóch dniach nikt nam nie odda psa bo np. nie dogaduje się z kotem!
 

Po adopcji mamy kontakt z nowymi właścicielami i dowiadujemy się, jak pies się miewa, dostajemy cudne zdjęcia psów śpiących na kanapach ze szczęśliwą miną, wypiękniałych, odkarmionych i kochanych. Dostajemy maile z podziękowaniami od szczęśliwych i dumnych właścicieli. Takich dobrych ludzi szukamy po całym kraju. Koniecznie zaznaczajcie w ogłoszeniu, że zapewniamy transport psa w całej Polsce. Nie wydajemy psów na zasadzie przypadku „chcesz pan psa -bierz pan psa”. Musimy mieć ograniczone zaufanie na początku, bo niestety ludzie biorą pieski jako prezent niespodzianka, czy chwilowy kaprys dla dziecka lub jakiegoś psa kierując się tylko jego wyglądem. Takie podejście to idealny przepis na katastrofę i często się zdarza, że w najlepszym przypadku pies jest oddawany do schroniska! Czasem niestety bywa gorzej. Chcemy więc tego uniknąć.
 

Jak każde schronisko musimy liczyć się z finansami. Schronisko zatrudnia niewielu pracowników, którzy każdy swój dzień poświęcają opiece nad ponad 300 zwierzętami!
 

TU ZACZYNA SIĘ TWOJA, BARDZO WAŻNA DLA PSIEGO LOSU ROLA!
WYSTARCZY POŚWIĘCIĆ pół godziny dziennie przy porannej kawie, żeby odmienić los Mani, Kózki, Zeusa, Łapka...
 

OGŁASZASZ = POMAGASZ = RATUJESZ ! ! !


Zainteresowana/y? Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...