Schronisko

Switch to desktop
wtorek, 02 lipiec 2013 17:46

Dzieciaki i zwierzaki - miłość i pasja

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

W piątek, 21 czerwca 2013 roku, Schronisko w Korabiewicach miało niezwykłych gości. Bezdomne zwierzaki odwiedzili uczniowie z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz.
Na początku bieżącego roku uczniów tej szkoły odwiedziła przedstawicielka Akcji Zaginął Dom ze swoim psem. Podczas pogadanki o bezdomnych zwierzętach oraz formach pomocy dla nich, uczniowie dowiedzieli się o Schronisku w Korabiewicach, w którym mieszkają nie tylko bezdomne psy i koty, ale również konie, kozy, świnki, krówka i byk.


Dzieci są niesamowite. Rozumieją świat przede wszystkim dzięki swoim emocjom i wrażliwości. Dzieci ze szkoły muzycznej zapragnęły poznać mieszkańców schroniska. Do wizyty przygotowywały się przez długie 6 miesięcy! W ciągu tego czasu w szkole organizowano akcje zbierania darów w postaci karmy i akcesoriów potrzebnych w schronisku. Udało się uzbierać kilka worków suchej karmy, miski, smycze oraz środki czystości. Ale to nie wszystko, dzieci wraz z rodzicami piekły ciasta, które następnie były sprzedawane na szkolnych zebraniach i imprezach a cały dochód pracowicie zbierano do skarbonki. W ten sposób uzbierało się aż 750 zł!!!


Ale i to nie wszystko! Kiedy nareszcie nadszedł upragniony dzień wycieczki, dzieci przywiozły ze sobą świeże owoce i warzywa dla kózek, koni, niedźwiedzi. Nie zapominały nawet o świnkach, które dostały dla siebie ziemniaki :)


Wycieczka była pełna pozytywnych emocji. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które mają możliwość bezpośredniego obcowania ze zwierzętami lepiej zrozumieją to, że każda żywa istota zasługuje na szacunek, a człowiek, który te zwierzęta oswoił jest za nie odpowiedzialny. Z tych dzieci wyrosną dorośli ludzie, świadomi, wrażliwi, którzy swoim postępowaniem będą kształtować nowe standardy społeczne obcowania z wszystkimi żywymi stworzeniami.

W imieniu akcji Zaginął Dom oraz Schroniska w Korabiewicach składamy serdeczne podziękowania Nauczycielom z Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych nr 3 im. Grażyny Bacewicz za umożliwienie przeprowadzenia lekcji dla uczniów Państwa szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, okazaną wrażliwość oraz zebrane dary, które są bardzo dla schroniska cenne!

Akcja Zaginął Dom dziękuje wszystkim pracownikom i wolontariuszom schroniska w Korabiewicach za umożliwienie przeprowadzenia lekcji oraz pomoc w jej prowadzeniu. Wiemy, że jest to dla Was duży kłopot oraz spory stres dla zwierząt! Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość!

(tekst: Magda Buszko)

Ostatnio zmieniany środa, 03 lipiec 2013 15:58
Zaloguj się by skomentować