wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
Data: marzec, 25th, 2019

Adoptuj Wirtualnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesteś wrażliwym, dobrym człowiekiem któremu los zwierzaków nie jest w żaden sposób obojętny? Chcesz pomóc? Jednak nie masz możliwości ani czasu na klasyczną adopcję czworonoga?
Rozwiązaniem dla Ciebie jest właśnie wirtualna adopcja.

Czym jest adopcja wirtualna? 
Jest aktywnym wspomaganiem zwierząt korabiewickich. Wpłacając ustalaną indywidualnie kwotę pieniężną, pomagasz nam ratować życie zwierzęcia.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem (WO)?
Adopcja wirtualna jest skierowana do wszystkich zainteresowanych pomocą dla zwierząt.
Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, szkoła, klasa czy też firma.

Jakie korzyści płyną z wirtualnej opieki typu szkoła/klasa?
Po pierwsze, dzieci mają wspólny cel i tworzy się poczucie wspólnoty – mogą organizować dla swojego podopiecznego zbiórki lub odwiedzać go w schronisku.
Po drugie jest to świetna okazja dla dzieci, które nie mieszkają ze zwierzętami, by dowiedzieć się trochę więcej o zachowaniu zwierząt i ich zwyczajach.
Po trzecie, to lekcja empatii i kreatywnego podejścia do inicjatyw społecznych.
Korzyści dla adoptowanego wirtualnie zwierzęcia także są znaczne – wiążą się nie tylko ze wsparciem finansowym, ale także z wierną grupą fanów (a tym samym większą szansą na znalezienie domu).

Za niezwykle ważne zadanie uznajemy uwrażliwianie dzieci i młodych ludzi na kwestie prozwierzęce.
Wierzymy, że jeśli ktoś w dzieciństwie zetknie się z tą tematyką, pozna zwierzęta potrzebujące pomocy i nauczy się, jak walczyć o poprawę ich losu, zaprocentuje to w przyszłości.
Gdy takie osoby dorosną, nie będą biernie przyglądać się cierpieniu i krzywdzie innych istot.
Mamy nadzieję, że edukując najmłodszych, za jakiś czas doczekamy istotnych zmian.

Czy możesz odwiedzić swojego wirtualnego podopiecznego?
Oczywiście, że tak. Jeśli chcesz wyjść na spacer z psiakiem, musisz zostać wolontariuszem psim. Jeśli chcesz odwiedzić na chwilę tylko (nic innego nie robiąc) zwierzaka gospodarskiego, skontaktuj się z jego opiekunką (kontakt niżej).
Jeśli chcesz odwiedzić konia, zrób to w porozumieniu z wolo@viva.org.pl Zasady takie przyjęliśmy ze względu na specyfikę miejsca (nie jesteśmy zoo), ograniczoną ilość ludzi w stosunku do obowiązków. Dziękujemy za zrozumienie!

Jakie są koszty pełnej wirtualnej adopcji (zaokrąglone koszty podstawowej opieki nad zwierzakiem w schronisku)?
Obecnie przyjęliśmy miesięczny koszt utrzymania zwierzęcia:
150 zł pies
350 zł koń
300 zł świnia/koza/byk
350 zł lis
100 zł kot

Ile możesz wpłacać?
Każda osoba wspomaga pupila wedle swoich możliwości. Czasem może się zdarzyć, że w utrzymaniu jednego zwierzęcia partycypuje więcej osób.
Każda kwota pieniężna, przekazanie przedmiotów lub inna pomoc jest niezwykle istotna.
W przypadku wirtualnej opieki, proponujemy następujące wpłaty comiesięczne:
50zł pies
50zł koń
50zł świnia/koza/byk
50zł lis

Co dostajecie w zamian?
Prócz satysfakcji z pomagania realnie potrzebującym pomocy zwierzętom / Schronisku, które nie dostaje PLN z urzędów i żyje wyłącznie z tego, co otrzyma od darczyńców…:)

Pełny WO/Sponsor dostaje możliwości następujące:
– wpis w karcie zwierzęcia na tej www i albumie na profilu na Facebooku w postaci aktywnego linku do własnej strony lub innej zasugerowanej (jeśli nie kłóci się ona z wartościami Fundacji i Schroniska)
Jest to swego rodzaju forma reklamowa, która korzystnie wpłynie na dotarcie do Państwa organizacji (link na tej www podniesie PageRank Waszej strony, a na naszym profilu na Facebooku aktywny link będzie zachęcał do odwiedzin)
– na boksie/siatce/furtce (w zależności, gdzie jest to możliwe) może pojawić się tabliczka informująca, że dane zwierze jest pod opieką Pana X/ Pani X / firmy X
(Schronisko jest odwiedzane przez wielu gości z aparatami fotograficznymi czy kamerami, działa to podobnie jak w ZOO, w kórych zwierzęta mają swoich patronów)

Uwaga! Dany podopieczny może mieć więcej niż jednego WO.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami nt. swoich podopiecznych, to śledź uważnie następujące media:
https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/ – grupa, gdzie co chwila pojawiają się materiały z życia Korabek, wrzucane bezpośrednio przez wolontariuszy i pracowników
https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/events  – wiele psiaków jest promowanych przez wolontariuszy indywidualnie na wydarzeniach
https://www.facebook.com/Lisi.Azyl –   na tym profilu również pojawiają się informacje o naszych zwierzakach
https://www.facebook.com/Kampania.przeciwko.zabijaniu.koni    
na tym profilu zawsze publikujemy informacje o tym, co się dzieje z naszymi końmi

Zawsze możesz również napisać wprost do koordynatorki wirtualnej adopcji (kontakty podane są niżej).

Jak zostać Wirtualnym Opiekunem?
Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem WO skontaktuj się z wo@viva.org.pl

[Kontakt emailowy] Koordynator adopcji wirtualnych odpisze na państwa zapytanie w ciągu 3 dni roboczych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, gdyż pracowników fundacji jest niewielu, aby nie generować kosztów ludzkich.
Schronisko utrzymuje się wyłącznie z darowizn, a co za tym idzie nie stać nas na zatrudnienie większej ilości ludzi. Wszystkie środki przeznaczamy na zapewnienie maksymalnie dobrych warunków bytowych dla naszych Podopiecznych

*****UWAAAAAGGGAAAAA******
Konto do wpłat na psy, konie i zwierzęta gospodarskie:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
43 1240 1040 1111 0010 6697 7316

Tytulem: Darowizna – WO <gatunek zwierzęcia, np.koń> <imię zwierzęcia> – <twój_adres_email>


Wartość wpłaty wg. podanych wyżej kwot. Jeśli chcesz podarować inną stałą kwotę, prosimy,  daj znać o tym na emaila do danego opiekuna wirtualnych zwierząt:D..
W treści emaila napisz imię zwierzęcia, którego chcesz zostać dobroczyńcą oraz wyślij potwierdzenie wpłaty. Odpowiemy na dodatkowe pytania:).
Bardzo dziękujemy!

Dodatkowe zasady:
Jeśli WO nie wpłaca swojej deklaracji przez 2 miesiące  i nie odpisuje na maile dotyczące jego podopiecznego – jest wykreślany z listy W

W związku z przekazanymi danymi osobowymi podczas dokonywania darowizny na rzecz naszej Fundacji informujemy:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!(dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, telefonicznie: 0801011902 – czynne codziennie od 09:00 do 17:00 (z telefonów komórkowych 22 828 43 29), lub drogą mailową: biuro@viva.org.pl.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem mailowym: iodo@rt-net.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a i b dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylająca decyzję ramową Rady 2008/977/WSiSW, tj. w oparciu o zgodę osoby, której dane dotyczą, lecz nie na podstawie szczegółowych przepisów prawa, a na podstawie przekazanych danych osobowych, za zgodą osoby, której dane dotyczą.
4. Przetwarzanie odbywa się w celu identyfikacji i informacji o darczyńcach, a także prawidłowego rozliczenia finansów administratora.
5. Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich.
6. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
7. Administrator będzie przekazywał dane osobowe innym podmiotom, tylko na podstawie przepisów prawa oraz innym podmiotom, o ile zaistnieje taka konieczność, na podstawie umów powierzenia.
8. Dane osobowe będą przechowywane w okresie wspierania Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, do czasu żądania zaprzestania ich przetwarzania.
9. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
10. Skargę nas działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
11. Podanie danych osobowych jest wymogiem do wykonania obowiązków Administratora. Ich nie podanie spowoduje brak możliwości nawiązania współpracy.
12. Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

Czytany 5289 razy
Ostatnio zmieniany: 15 maja 2023 o 23:41