wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
Data: marzec, 20th, 2019

E-wolontariusz ds. ogłoszeń

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PODOBA CI SIĘ NASZE SCHRONISKO A MIESZKASZ ZA DALEKO ŻEBY NAM POMAGAĆ?!
ZOSTAŃ E-WOLONTARIUSZEM DO SPRAW OGŁOSZEŃ!


RATUJ PSIAKI NA ODLEGŁOŚĆ!!
 

Jak? To bardzo proste! Wystarczy poświęcić kilka chwil robiąc ogłoszenia w intrenecie i w ten sposób odmienić los bezdomnego biedactwa.
Schronisko powinno być tylko tymczasowym schronieniem, gdzie porzucony pies dochodzi do siebie, po czym szybko trafia do swojej nowej, kochającej rodziny!
Niestety rzeczywistość jest inna i pobyt w schronisku zamienia się w wielu przypadkach w dożywocie nawet dla młodych pełnych energii psów z ogromnym potencjałem!
Żadne schronisko, nawet to najlepsze nie zastąpi psu prawdziwej rodziny! Każdy pies trafiający do schroniska cierpi z tęsknoty za głaskaniem, za dotykiem, musi znosić surowe warunki, zatłoczenie, zimowe mrozy.
Niestety adopcje psów w Polsce to świeży temat. Ludzie boją się odwiedzać schroniska, czują się przytłoczeni, bezsilni wobec panującej bezdomności, nie wiedzą którego psa wybrać, często wychodzą ze łzami w oczach widząc tyle błagających mordek proszących: „WEŹ MNIE.

Dlatego tak ważne i bardzo skuteczne jest robienie ogłoszeń. Osoby zainteresowane adopcją mogą spokojnie przeczytać opis, pooglądać zdjęcia i podjąć przemyślaną decyzję o wyborze pupila.
 

Jak ogłaszać psy na portalach:

1. Kiedy zdecydujesz się pomóc, zostanie Ci udostępniony dokument, w którym znajduje się lista psów gotowych do adopcji.
Każdy pies ma załączoną w linku swoją galerię. Zostało to zrobione po to, aby Ci ułatwić pracę. Wystarczy otworzyć ten dokument i masz dostęp do informacji o każdym psie. Jeżeli uważasz, że zdjęć jest za mało albo informacje są niekompletne/ubogie możesz zrobić psu zdjęcia podczas kolejnego spaceru, poznać psa i na własnej skórze przekonać się, jaki jest lub poprosić o to odwiedzających wolontariuszy.
W dokumencie znajduje się również lista najpopularniejszych portali na których warto ogłaszać psy.
 

2. Wybierz psa którego chcesz ogłaszać (najlepiej takiego, którego znasz/ wyprowadzałeś na spacer).
Jeśli nigdy u nas nie byłeś dowiedz się o psie, jak najwięcej najlepiej pisząc na adres: adopcje@schronisko.info.pl
(info dodatkowe: każdy pies jest zaszczepiony, odrobaczony i wysterylizowany!)
 

3. Opis psa przygotuj sobie w dokumencie Word i wklejaj ten sam opis na każdym portalu.
NIE UBARWIAJ CHARAKTEU PSA!
Jeśli pies nie lubi kotów napisz to otwarcie, dzięki temu uchronisz psa przed powrotem do schroniska, kiedy okaże się, że nie dogada się z kotem/psem/dzieckiem/sąsiadem!
(dla psa nie ma nic gorszego niż powrót z ciepłego domku do schroniskowych warunków!)
 

4. Odświeżaj ogłoszenia, co jakiś czas. Możesz po tygodniu usuwać ogłoszenie i wstawiać je na nowo. Dzięki temu nie będą się dublowały, a ogłaszany pies będzie miał szansę pokazać się znów na pierwszej stronie.

5. Nie wybieraj sobie niezliczonej ilości psów do ogłaszania. Mierz siły na zamiary. Jeśli już nie chcesz ogłaszać psa, a nie został on adoptowany wypisz się z listy ogłaszających, by dać szansę komuś innemu na znalezienie psu domu.
 

6. Osobą odpowiedzialną za adopcje w naszym schronisku jest kordynator adopcji (tel. 519-615-975 email: adopcje@schronisko.info.pl) i to jej nr telefonu powinien zostać wpisany w ogłoszeniu jako kontaktowy.
Osoby znające procedurę adopcyjną mogą przeprowadzić wstępną rozmowę telefoniczną z zainteresowaną adopcją osobą, kierując ją do koo.adopcji

Procedura adopcyjna przeprowadzana jest przez koordynatora adopcji lub inną doświadczoną w tym temacie osobę.
Każdy potencjalny dom musi zostać sprawdzony zanim pies do niego pojedzie, daje nam to gwarancję, że po dwóch dniach nikt nam nie odda psa bo np. nie dogaduje się z kotem!
 

Po adopcji mamy kontakt z nowymi właścicielami i dowiadujemy się, jak pies się miewa, dostajemy cudne zdjęcia psów śpiących na kanapach ze szczęśliwą miną, wypiękniałych, odkarmionych i kochanych. Dostajemy maile z podziękowaniami od szczęśliwych i dumnych właścicieli. Takich dobrych ludzi szukamy po całym kraju. Koniecznie zaznaczajcie w ogłoszeniu, że zapewniamy transport psa w całej Polsce. Nie wydajemy psów na zasadzie przypadku „chcesz pan psa -bierz pan psa”. Musimy mieć ograniczone zaufanie na początku, bo niestety ludzie biorą pieski jako prezent niespodzianka, czy chwilowy kaprys dla dziecka lub jakiegoś psa kierując się tylko jego wyglądem. Takie podejście to idealny przepis na katastrofę i często się zdarza, że w najlepszym przypadku pies jest oddawany do schroniska! Czasem niestety bywa gorzej. Chcemy więc tego uniknąć

Jak każde schronisko musimy liczyć się z finansami. Schronisko zatrudnia niewielu pracowników, którzy każdy swój dzień poświęcają opiece nad ponad 300 zwierzętami

TU ZACZYNA SIĘ TWOJA, BARDZO WAŻNA DLA PSIEGO LOSU ROLA!
WYSTARCZY POŚWIĘCIĆ pół godziny dziennie przy porannej kawie, żeby odmienić los Mani, Kózki, Zeusa, Łapka…
 

OGŁASZASZ = POMAGASZ = RATUJESZ ! ! !

Zainteresowana/y? Napisz: adopcje@schronisko.info.pl

Czytany 1817 razy
Ostatnio zmieniany: 17 października 2019 o 15:56