wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
Data: marzec, 27th, 2019

Historia schroniska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informacje o nieprawidłowościach w starym schronisku w Korabiewicach pojawiły się kilka lat temu. Ówczesna kierowniczka przytuliska Magdalena S. nie zapewniała opieki psom, kotom, koniom i niedźwiedziom, które przygarniała mimo braku możliwości zapewnienia im właściwych warunków bytowania.  Odmawiała adopcji zwierząt, doprowadzała do ich rozmnażania, zagryzień, zamarzania, a także śmierci na skutek głodu lub zaniechania leczenia.

Dzięki wspołpracy organizacji prozwierzęcych (w tym Fundacji Viva! i Pogotowia dla Zwierząt) oraz zainteresowaniu mediów udało się na początku 2011 roku złamać zmowę milczenia i ujawnić dramatyczne warunki, w jakich przebywały zwierzęta w Korabiewicach. Doprowadziło to do sytuacji, w której wójt gminy Puszcza Mariańska wydał decyzję o cofnięciu Magdalenie S. pozwolenia na prowadzenie schroniska. Magdalenie S. i kilku jej pracownikom postawiono zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

W internecie dostępnych jest wiele publikacji na temat nieprawidłowości w schronisku prowadzonym przez Magdalenę Sz.:
>>Psy jedzą psy (Schroniskowy horror)
>>Walka o zwierzęta z Korabiewic
>>Raport BOZ
>> Pierwsze nasze adopcje z Korabiewic – przed i po przejęciu placówki
 

Właściciel ziemi, na której znajduje się schronisko, zgłosił się do Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt o pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu schroniska w lutym 2012 roku. Od tego czasu Fundacja Viva! ponosi wszelkie koszty z tym związane.
W październiku 2012 Fundacja Viva!  nabyła teren schroniska wraz ze wszystkimi mieszkającymi w nim zwierzętami.


>>Zapraszam również do lektury – Korabiewice wczoraj i dziś
>>Zobacz, jak było w lutym 2012, gdy weszliśmy do Schroniska cz. 1 (kliknij)
>>Zobacz, jak było w lutym 2012, gdy weszlismy do Schroniska cz. 2(kliknij)

Do tej strony został załączony (niżej) raport wolontariuszy i organizacji pozarządowych z lutego 2011, który został przedstawiony różnym organom państwowym, u których szukaliśmy posłuchu odnośnie złej sytuacji w starym schronisku prowadzonym przez Magdę Sz.


***********
Informacja dotycząca wykupu terenu Schroniska w Korabiewicach przez Fundację Viva

Informujemy że fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! nabyła ponad 500 zwierząt oraz ponad 14 hektarowy teren, na którym znajduje się Schronisko w Korabiewicach. Akty Notarialne zostały podpisane w kwietniu i czerwcu 2012r a płatności – na całkowitą kwotę 630.000 zł nastąpiły w ratach od kwietnia do grudnia 2012. Zakup terenu był możliwy dzięki dotacjom przekazanym przez tysiące darczyńców.

Zarząd i rada fundacji podjęły decyzję o kupnie po konsultacji z wolontariuszami schroniska i analizie historii schroniska, z której wynikało, że nabycie terenu jest jedynym trwałym rozwiązaniem zabezpieczającym los znajdujących się na nim zwierząt.

Dziękujemy za wsparcie, które umożliwiło nam zakup terenu i uratowanie przebywających na nim zwierząt przed podzieleniem losu pozostałych – śmiercią z głodu, nieleczonych chorób bądź zagryzień i będziemy wdzięczni za dalsze wsparcie. Cały teren i budynki potrzebują gruntownych remontów, z których dużą część już realizujemy a zwierzęta wyprowadzenia z wieloletnich zaniedbań, które odcisnęły piętno na ich zdrowiu i psychice.

Z podziękowaniami za dotychczasowe wsparcie,
Fundacja Viva!
*************

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE BYŁEJ KIEROWNICZKI MAGDALENY SZ. MIESZKAJĄCEJ STALE NA TERENIE SCHRONISKA

Magdalena Sz. (akt oskarżenia dot. znęcania się nad zwierzętami <zaniedbania skutkujące śmiercią z powodu nieleczonych chorób i zagryzień> jest skierowany do sądu rej. w Żyrardowie) przebywa nadal na terenie Schroniska w Korabiewicach.
Nie jest to dobra sytuacja ponieważ Pani M.Sz. za wszelką cenę próbuje udowodnić, że obecni pracownicy i wolontariusze źle zajmują się zwierzętami. Na teren Schroniska wprowadzane są obce osoby, rano zastajemy pootwierane boksy, przeciwko nam są składane fikcyjne zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Była kierowniczka ma zagwarantowaną możliwość przebywania na terenie Schroniska w Korabiewicach na mocy wpisu do księgi wieczystej o służebności osobistej dokonanego ponad 10 lat temu. Staramy się zabezpieczać zwierzęta przed jej działaniem, ale często mamy związane ręce w/w wpisem.

Więcej info o M.Sz oraz Fundacji Emir (kliknij)

*************
(26.06.2013) Oświadczenie w sprawie wykupu terenu Schroniska w Korabiewicach przez Fundację Viva (rozwinięcie)

Fundacja Viva oświadcza, że nabyła teren Schroniska w Korabiewicach wraz ze zwierzętami po to, by rozwiązać sytuację, w której placówką zarządzała zbieraczka wraz z osobami uzależnionymi od alkoholu, a następnie prowadzić na wykupionym terenie działalność statutową. Działalność statutowa jest rozumiana jako pomaganie bezdomnym i źle traktowanym zwierzętom.

Elementami oferty sprzedaży ziemi przez właściciela były:
-zaopiekowaniem się przebywającymi w placówce zwierzętami
-teren ma pozostać schroniskiem dla zwierząt
-na terenie dożywotnio ma zagwarantowane mieszkanie Magdalena Sz. (wynika to z wpisu w księdze wieczystej ziemi)
 

Nie planujemy sprzedaży terenu – w szczególności dla jakiegokolwiek dewelopera, do budowy domów czy parku rozrywki. Przeciwnie – jeśli tylko pozwolą na to środki chcielibyśmy nabyć lub wynająć okoliczne łąki z przeznaczeniem dla koni i krów przebywających w Korabiewicach.

Na żadnym etapie nie było prób przejęcia nieruchomości przez osoby prywatne – również będące członkami zarządu – związane z naszą organizacją.

Fundacja Viva
****************
Bronimy się przed pomówieniami:
[3 sierpnia 2015] Wygrana Fundacji Viva w sprawie o pomówienia Krystyny S. [Kliknij]
[2017] Krystyna S. i Iwona L. skazane za hejty [Kliknij]

 Przeczytaj fakty o Emirze/ Krystynie S i Iwonie L http://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/666-emir-wyrok-skazuj%C4%85cy

Czytany 6821 razy
Ostatnio zmieniany: 17 października 2019 o 16:34