wyszukaj zwierzaka
    • Psy
    • Koty
    • Konie
    • Lisy
    • Świnie
    • Kozy
    • Owce
    • Krowy
    • Inne
    • Odeszły
    • Nowe w schronisku
    • Adoptowane
    • W domu tymczasowym
    • Do 10 kg
    • 10-14 kg
    • 15-24 kg
    • 25-44 kg
    • 45 kg i więcej
Data: marzec, 27th, 2019

Raport za 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna – nakarm zwierzaka
Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW

Przekaż 1% podatku dla psów, kotów, koni, zwierząt gospodarskich :wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, a w cel szczegółowy wpisać „Korabiewice”. Zachęcamy do skorzystania z programu, który pomoże wypełnić PIT i przekaże 1% na rzecz Korabiewic: https://www.pitax.pl/rozlicz/0000135274/?cel=KORABIEWICE

************************************
2017 rok to szósty rok istnienia placówki pod nowym zarządem, zarządem Fundacji VIVA. Dążymy do tego, by być placówką modelową

Marzenia? Rzeczywistość w czasie przyszłym.
Zawsze jest dużo pracy, zawsze dużo się dzieje. Jesteśmy wszak miejscem, które chcemy pokazywać, promować, w którym chcemy zachęcać ludzi do adopcji, wolontariatu. Bo jak inaczej mają się uczyć o zwierzętach, ich potrzebach? Jak mają mieć poczucie, że ich wsparcie rzeczowe i finansowe jest dobrze wykorzystane, jeśli nie poprzez bezpośredni kontakt z nami? Jesteśmy dla Was, bo Wy jesteście dla naszych zwierząt.  

Dla przypomnienia:
Schronisko w Korabiewicach VIVA istnieje od 2012 roku. Wcześniej placówka była zarządzana przez ludzi, dla których los zwierząt nie miał znaczenia. Od czasu zajęcia się placówka stawiamy ją na nogi, nie tylko opiekując się i szukając dobrych domów, ale również remontując, inwestując w rozwój, by móc dać możliwie najlepsze warunki podopiecznym: bezpieczne i wygodne boksy, domki, budy, wybiegi. Szukając nowych domów naszym podopiecznym, weryfikujemy kandydatów, pomagamy w adaptacji. Obecnie pod opieką schroniska jest 300 zwierząt różnych gatunków.
Schronisko utrzymuje się od samego początku z dotacji przekazanych przez ludzi indywidualnych, nie mamy stałego wsparcia od gmin. Koszty miesięczne to ok. 110 tys zl. Zwierzęta są karmione dobrej jakości karmą, zwierzęta chore otrzymują karmę potrzebną dla ich zdrowia. Zwierzęta są leczone bez względu na koszty – nawet u specjalistów w Warszawie.
Opieka nad zwierzętami jest sprawowana wg. dwu zasad: „W Korabiewicach nie da się nie istnieje” oraz „Korabiewickie zwierzęta nie są w niczym gorsze od zwierząt posiadających dom”.
Ogromną rolę ma wolontariat przy małej liczbie zaangażowanych pracowników (wywodzących się głównie z wolontariatu): zajmuje się promocją zwierząt, szkoleniem ich a także wspiera pracę w schronisku.
Schronisko jest miejscem odwiedzin wycieczek szkolnych i zorganizowanych grup wolontariatu pracowniczego, czy innych grup specjalnych (np. więźniowie, młodzież z ośrodka wychowawczego). Co roku organizowany jest Dzień Dziecka – impreza mająca m.in edukację najmłodszych.

2017 Co się zatem działo się w Korabkach?  Oto najważniejsze wydarzenia, sytuacje, emocje oraz liczby.

Remonty/Nowe rozwiązania:
Zbudowano: wiata dla krów, wybieg i domek dla kóz, wiata na warzywa, wiata na gniotownik, wiata i wybieg dla koni z problemami oddechowymi (parking). Rozpoczęliśmy stawianie nowej stajni dla 10 koni. Na początku 2017 zakończył się remont instalacji elektrycznej w stajni.
Powstała instalacja rozprowadzająca wodę w kranach przy psich boksach. Z środków pozyskanych z akcji z końca 2016 na początku 2017 zakupiliśmy i postawiliśmy 16 domków całorocznych dla psiaków (postawione do końca maja), a w trakcie całego roku z pozyskanych funduszy postawiliśmy kolejne 14 domków (1x GreenDay Festival, zbiórka Oli (Hazel), zbiórka Ireny N(Magik), 2x od RSM, 1xzbiórka Karoliny, zbiórka Gangu Amara, 2xBenefit, 2xOMD, 1xzbiórka Ani Sz., 2xKinga) . Dzięki otrzymanym funduszom zakupiliśmy również 25 nowych bud.
Zaczęliśmy akcję #drogakorabek – został utwardzony teren od bramy wjazdowej do bramy lecznicy, aby ciężki sprzęt mógł wjechać. Niestety kapryśna pogoda – ustawiczne opady i brak długotrwałych mrozów spowodował, że ekipa budowlana nie rozpoczęła prac remontowych. Problem drogi komunikujemy cały czas na https://www.facebook.com/events/224367071231980/
Pod koniec roku zostały podjęte prace związane z utwardzeniem newralgicznych punktów dojazdowych do stajni. Z pozyskanych środków dzięki Darczyńcy p. Weronice zakupiliśmy używany ciągnik.

Wolontariat – zdarzenia, ciekawostki, liczby
Ilość Wolo na start – 198 (umowy aktywne bezt., wygasające w 2017 i do 31.12.2016)
Ilość pod koniec roku – 162 umowy aktywne (choć faktycznie aktywnych 86)
Ilość nowych umów powyżej 6 miesięcy  – 28 (nowi wolo)
Nowi wolo ogółem (przyszli na szkolenie w tym roku) – 63 (faktycznie aktywnych 17)
Zakończone: 99 (z datą 31.12.2016 i w 2017) i 19 (umowy które wygasły w 2017 i nie zostały przedłużone).
W tym – Wolontariat Koński: Ilość wolo na start: 10 / Ilość aktywnych pod koniec roku: 12 (z umową, ale nie przyjeżdżają – 21)

Ilość szkoleń dla Wolo specjalistycznych:
Piotr Wojtków – behawiorysta:
* dla wolo – 1 warsztaty (łączenie psów w schronisku)
* 3 x warsztaty ogólne również dla wolo
* współpraca w ramach programu Dogadajcie się – udział brało 14 wolontariuszy.
Z warsztatami razem udział brało 25 wolo.
Inne:
* szkolenie z coachem – 1; warsztaty szycia – 1
* szkolenia prowadzone przez wolo dla wolo: 1 – podstawy komunikacji z psem, 1 – promocja internetowa

We wrześniu 2017 powołaliśmy na etat koordynatora wolontariatu Irenę Nowotczyńską, ze względu na wagę wolontariuszy w schronisku i ich potrzeby, a także konieczność odciążenia Ireny Kowalczyk, która zajmowała się wolontariatem od 2012 roku oraz szeregiem innych spraw w schronisku. W 2017 nastąpił rozwój wolontariatu remontowego, przy głównym udziale Zbyszka i jego radosnej ekipy. Wolo Kasia wraz z rodziną postawiła na manufakturę breloków i adresatek . Po szkoleniach z szycia dla wolontariuszy w lato 2017, grupa WoloPań stworzyła Manufakturę Korabki – szyją unikatowe, piękne rękodzieło na charytatywną sprzedaż: https://www.facebook.com/groups/1530528413697642/

Najważniejsze zdarzenia przy udziale Wolo:
– organizacja imprez: Dzień Dziecka + 3 dni otwarte w Krb oraz ugoszczenie II Zjazdu Aktywistów Vivy
– poza schroniskiem: Mikołajkowa Żoliborz, Biobazar, Wege Bazar, Wegełęka, Targi dla Zwierzaków, Henschke Festival, wyjazdowa sesja foto dla kampanii JohnDoga, Wspomóż Doga za HotDoga oraz wystąpienie na temat adopcji podczas Biegu Wegańskiego (październik)

*Odwiedziny gości z Izraela
*Na praktykach gościliśmy Anitę
*Niestety pożegnaliśmy naszą Wolontariuszkę i Dom Tymczasowy Anię
*Odbyło się 6 wizyt edukacyjnych w szkołach w ramach #amaredukuje

Wolontariat pracowniczy oraz wizyty zorganizowanych grup
Odwiedziło nas 9 grup wolontariatów pracowniczych. Jeśli pierwszy raz spotykacie z tą nazwą, to już tłumaczę. Zamiast urządzić imprezę integracyjną z alkoholem, pracownicy firmy X przyjeżdżają do Korabek, by ramię w ramię popracować na rzecz poprawy losu zwierzaków. Nie ma wówczas znaczenia zajmowane w firmie stanowisko, liczy się to, że każdy jest równy i tak samo pracuje (czyli najczęściej się ubrudzi, spoci, ale przede wszystkim będzie od razu widział efekty swojej pracy). Czasem za takim wolontariatem grupowym idą większe pieniądze. Za nie kupowane są budy, domki dla zwierząt czy inne potrzebne w danej chwili rzeczy.
Odwiedziły nas też kilkukrotnie szkoły na lekcję edukacyjną, młodzież z ośrodka wychowawczego oraz podopieczni aresztu śledczego z warszawskiej Białołęki.


Dni Otwarte

Pierwszy dzień otwarty odbył się w marcu, podczas którego odbył się skok w błoto Irki https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/667-dzie%C5%84-otwarty-z-okazji-5lecia-korabek-relacja , który sfinansował zakup akcesoriów remontowych dla schroniska. W czerwcu udało się znów zorganizować Dzień Dziecka https://www.facebook.com/events/114790842410539/ – to była już czwarta edycja. Kolejne dni otwarte odbyły się 14 października https://www.facebook.com/events/1077009765763029/  oraz w 2 grudnia https://www.facebook.com/events/146080199451182/. Dużym eventem na terenie Korabek był tez II Zjazd Aktywistów VIVY http://www.blog.viva.org.pl/2017/08/28/drugi-zjazd-aktywistow-fundacji-viva-za-nami/

Dogadajcie się z Korabkami
W 2016  roku podjęliśmy ze szkołą Dogadajciesie.pl współpracę barterową, w ramach której m.in. behawiorysta Piotr Wojtków opracowuje plan zajęć dla korabkowych psów wymagających szczególnej pracy nad ich zachowaniem, co ma skutkować znalezieniem im odpowiednich domów. Pracą z psami pod okiem Piotra zajmują się chętni wolontariusze oraz pracownicy. W 2017 nastąpił rozkwit programu i założenie profilu na facebooku prowadzonego przez Wolontariuszy https://www.facebook.com/DogadajciesiezKorabkami/


Kalendarze
Pod koniec 2017 wydaliśmy kalendarze A4 ogólny, A4 koński. https://schronisko.info.pl/kalendarz2018  . Powstał również kalendarz Bajkowy https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/733-kalendarz-bajkowy-taidy-tarabu%C5%82y-na-rzecz-korabek
Dochód został przeznaczony m.in. na #drogakorabek (środki zabezpieczone na lokacie do czasu podjęcia prac w 2018), a także opłacenie faktur za inne inwestycje.


Facebook – jesteśmy facebookowi na maxa <3
Dla profilu https://www.facebook.com/Schronisko.w.Korabiewicach/ 1830 POSTÓW, 603 805 REAKCJI, 45 567 KOMENTARZY, 669 283 UDST. (+/- pomyłka w 10%)
Coraz bardziej zaangażowana społeczność na grupie: https://www.facebook.com/groups/fotokorabiewice/
Rozwój profili satelit założonych w 2016 promujących zwierzęta: https://www.facebook.com/kocham.starsze.psy/?fref=ts / https://www.facebook.com/dtkorabek/  / https://www.facebook.com/kocham.czarne.psy/ / https://www.facebook.com/kocham.duze.psy/  / https://www.facebook.com/koty.z.korabek/
Założyliśmy w 2017:
* Profil komunikujący współpracę szkoleniową w schronisku i efekty pracy z psami https://www.facebook.com/DogadajciesiezKorabkami/
* Profil dla koni z Korabek: https://www.facebook.com/koniezkorabek/
* Profil dla królików https://www.facebook.com/PuchateOpowiesci/
* Utworzyliśmy specjalne wydarzenie, agregujące info co u nas się dzieje: https://schronisko.info.pl/o-nas/blogfacebookowy
* Kampania: #latamizakratami oraz #poranaseniora – dzięki którym uświadamialiśmy potrzebę i zalety adopcji seniorów. Pod koniec roku jako jedna z pierwszych organizacji mogliśmy testować nowe funkcjonalności facebookowe – zbiórki urodzinowe: https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/734-napisali-o-nas-spiderswebpl-darowizny-via-facebook

Media
Przez 2017 odwiedziło nas szereg mediów, pojawiły się też o nas wpisy, m.in:
* publikacje i odwiedziny mediów związane z akcją Frontmeni i ambasadorem kampanii Marcinem Dorocińskim
* Wyborcza https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/731-napisali-o-nas-wyborcza-warszawa-bajkowy-kalendarz-taidy-tarabu%C5%82y
* TVP https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/730-korabki-w-reporta%C5%BCu-tvp-po%C5%BCytecznipl
* Radio Kampus https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/690-korabki-w-radiu-kampus-5-lipca-2017
* DDTVN https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/689-dolina-noteci-vienio-i-ddtvn-w-korabkach
* DDTVN https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/683-adopcje-czarnych-ps%C3%B3w-korabki-w-dd-tvn-706
* Wizyta Pauliny Maziarz Miss Polski https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/673-miss-polski-2016-paulina-maziarz-w-korabkach
* Wyborcza https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/672-o-wolontariacie-psach-korabkach-m-doroci%C5%84ski-dla-gw
* Radio dla Ciebie https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/671-wolontariuszki-o-wolontariacie-w-rdc
* Polskie Radio – reportaż https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/664-reporta%C5%BC-polskiego-radia-o-korabkach
* NaTemat.pl https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/657-wolontariat-odskocznia-od-korpo-natematpl
oraz:
– wystąpienie na Agrykoli dla nagraniu dla Dzień Dobry TVN  dot. promowania zwierząt do adopcji z okazji premiery kalendarza Wielcy Małym (26 XI)
– wystąpienie w Pytaniu na Śniadanie z okazji promowania Kalendarza Bajkowego (XII)
– wystąpienie w Radiu Kolor z okazji fajerwerków i kupowania zwierząt pod choinkę (XII)

Akcje, kampanie, współpraca, zbiórki

PayPal https://www.paypal.com/fundraiser/108131733026655672
Frontmeni https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/669-frontmeni-dla-schronisk
Akcja z Puriną https://schronisko.info.pl/o-nas/aktualnosci/item/650-kup-karm%C4%99-dla-siebie-purina-przeka%C5%BCe-tyle-samo-korabkom
Warsaw Ink – studio tatuażu https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/714-warsawink-charytatywny-walkin-dla-korabek
27 Henschke Festival https://www.facebook.com/events/1923223891324783/
Wspomóż Doga za HotDoga https://www.facebook.com/events/858058144376107/  
Slogan i kręcenie kampanii nowej marki odzieżowej u nas https://www.facebook.com/sloganecowear/videos/2141284155897176/
a także: Word Lotery Club, Smaczaki, Psiego Najlepszego, Nobu, Zapiexy


Zasoby
Wzięliśmy również udział w konkursie sklepu Krakvet, dzięki czemu pozyskaliśmy dużo, dobrej jakościowo karmy. Otrzymaliśmy dobro od szeregu firm (akcje zbiórkowe), szkół, młodych par.

Przekazaliśmy niespełniająca potrzeb naszych podopiecznych karmę do następujących organizacji/ludzi (w myśl zasady – nie może się zmarnować): Koteria, Kotylion, Viva Łódź, Zwierzochron, Zielony Pies oraz karmiciele indywidualni.

Najważniejsze kategorie wydatków:
Opieka weterynaryjna 267385,83 zł
Karma (w tym siano, słoma, warzywa): 126023 zł
Inwestycje i remonty (materiały budowlane, narzędzia, usługi): 235690,27 zł

W 2017 wzrost kosztów comiesięcznych do ok.110 000 zł / w skali roku prowadzenia schroniska to ponad 1 mln złotych. Dziennie zużywamy ok. 60kg karmy bytowej. Odczuliśmy wzrost cen siana i słomy wynikający z kryzysu na rynku.

Największe problemy to sytuacja, kiedy w jednym momencie choruje duża ilość zwierząt, zachoruje pracownik, pogoda nie rozpieszcza i psują się traktorki. W  2017 opiekowaliśmy się 531 zwierzętami.

Najważniejsze akcje związane ze zmianą ilości zwierząt w stadzie:

* Interwencja w Pomiechówku:
https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/709-interwencja-w-pomiech%C3%B3wku
* Owce z Podhala https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/701-nowi-podopieczni-4-owce-z-podhala
* Zwierzęta z Białołęki https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/687-nowi-podopieczni-34-zwierz%C4%99ta-z-bia%C5%82o%C5%82%C4%99ki
* Koty z Mokotowa https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/686-nowi-podopieczni-15-kot%C3%B3w-z-mokotowa
* Psy z Zambrowa https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/685-nowi-podopieczni-8-psiak%C3%B3w-z-zambrowa
* Zwierzaki z Ukrainy https://schronisko.info.pl/o-nas/blog/item/659-zwierzaki-z-ukrainy-pod-dachem-korabek
* W ostatnim kwartale (współpraca z gminami do końca 2017) – przyjęliśmy pod opiekę 28 psiaków z terenów gmin podlegających pod tzw. „pseudoschroniska”.
 
Najbardziej emocjonujące adopcje, domy tymczasowe:
Batman – adoptowany przez jego Wolontariuszkę Asię – po miesiącach oswajania i dbania o zdrowie oraz zakrojoną promocję
Niewidomy Medo – w grudniu 2017 trafił do Wolontariuszy, którzy znaleźli go dwa lata wcześniej
Seniorzy: Pokerka i Kusy oraz Szakal (adopcja przez Wolontariuszy), Żuk (po ciężkiej operacji trafił do DT, adoptowany w 2017 dzięki kampanii #poranaseniora ),  trafiły do DT do Wolontariuszek: Sawa, Stefa, Nugat, Guzik, Sonia, Lulu, Newia, a także adopcje poza nasze grono: Karo, Sezam, Sherlock (po udarze), Nadia (do DT naszego domu stałego), Wicek.
Adopcja – która się nie wydarzyły w 2017 roku, ale wydarzyły się  na początku 2018 roku i piszemy to, abyście się jarali jak my: Lula, Magik (i to do jednego domu).
W jednym momencie:
* adopcja Maliny, Hery, Kamy i wzięcie na tymczas Ciastka przez Monikę
* wzięcie na tymczas 3 małych szczeniaków, 1 dorosłego szczeniaka oraz dorosłego tymczasa przez Irenę
* 12 królików trafiło do DT Olimpii

Stan na 01.01.2017: 194 psów i kotów (179 psów i 15 kotów)
Stan na 01.01.2018: 224 psów i kotów (200 psy i 24 kotów)
Przyjęliśmy: 145 psów, 35 kotów
Ilość adopcji: 37 kotów, 100 psów
Śmierć: 5 psów, 2 koty

DT hotel: 1 pies hotel, 26 w domach tymczasowych przewinęło się przez cały 2017 rok
Objęte opieką dodatkową: 13 psów wróciło do właścicieli, psy z pseudo, którym udzieliliśmy pomocy i poszły dalej, do innych fundacji – 13 psów (3 Westy, 3 Bulldogi, 3 Shih Tzu, 2 Yorki, 2 szczeniaki mix pinczera ze szpicem), 2 kotki dzikie wykastrowane i wypuszczone
PODSUMOWANIE: udzieliliśmy wsparcia 350 psom i 52 kotom


Adopcje kotów 2017
STYCZEŃ : Siostra Asterixa , Matka Asterixa , Asterix, Heidi / LUTY: Edytka, Leon, Cola , Nocka/ MARZEC: Oda/ KWIECIEŃ: Iskierka/ MAJ: Edek, Rudeł, Grubeł, Wiśnia , Józio / CZERWIEC: Brzunio, Seledyn/ LIPIEC : Filemon (Viva interwencje), Lord, Lara / SIERPIEŃ: Stenia, Amber (Viva interwencje)  / WRZESIEŃ: Dżesika, Bagira / PAŹDZIERNIK: Ludmiła / LISTOPAD: Miśka, Pysia, Franek, Klarysa, Fiona, Daisy/ GRUDZIEŃ: Leo, Mrówka , Tofik, Szpulka , Rajanek, Brajanek
Adopcje Psów 2017
STYCZEŃ: Kazik, Sersei, Mitsu, Marcysia / LUTY: Peppi, Ziutek, Dama, Piegus, Szakal, Różyczka, Ziuta, Tuptuś, Lila / MARZEC: Wicek, Klusia, Bocian, Iskra, Tymek, Haku, Rodrigo, Stokrotka / KWIECIEŃ: Foksia, Rufus, Shoti, Lucky, Zuzia, Kminko, Naruto, Cleo, Jaroszczyk / MAJ: Lusia, Gacek, Nefi, Marian, Burbon / CZERWIEC: Sola, Xena / LIPIEC: Seler, Nelly, Zorza (Zosia), Karmen, Szach, Evo, Joki, Gaja, Klementynka, Lily, Szpidi, Pucek, Mokka, Zenka, Batman / SIERPIEŃ: Rubio, Dżemik, Elliot, Kusy / WRZESIEŃ: Młoda, Suri, Sara, Grubcia, Hektor, Malinka, Kama, Hera, Sezam, Pawełek, Jagódka, Sherlock, Mietek, Frania, Hermiona, Syrop, Winio / PAŹDZIERNIK: Borówka, Amelia, Kania, Guzik, Monika / LISTOPAD: Stokrotka, Pokerka, Zara, Filip,Zoja, Benita, Karo, Tequila, Arizona, Hiro, Alan / GRUDZIEŃ: Piotruś, Robin, Hipis, ElPerro, Żuk, Medo, Gucio, Nuka, Atylla, Henio, Azalia, Vegas

* Adopcje zagraniczne: Austria, Włochy, Austria, Norwegia
* Adopcje poza Łódź i Warszawę: Piotrkowice, Grodzisk Mazowiecki, Opole, Szamotuły, Wrocław, Olsztyn, Żółwin, Darłowo, Rabka-Zdrój, Wieliszew, Tychy, Krzywiec, Białystok, Elbląg, Grobice, Obręb, Nowy Dwór Mazowiecki, Poznań, Wieluń, Bielsko-Biała, Dopiewiec, Kraków, Stargard Szczeciński, Gdynia

Zwierzęta Gospodarskie:
* 12 królików przejętych w interwencji w Kazimierzu Dolnym (luty) oraz jeden we wrześniu
https://www.facebook.com/events/1031197333648151/
Króliki obecnie przebywają w Domu Tymczasowym w Warszawie – ich losy można śledzić na https://www.facebook.com/PuchateOpowiesci/
1 uśpiony od razu po odbiorze, 3 adopcje w 2017

Stan na początek 2017:
Drób: 1 kaczka, 1 kogut, 1 kura oraz 20 Świnie,3 Krowy, 1 Byk, 4 kozy
Stan na koniec 2017:
1 kura, 21 świń, 4 krowy, 1 byk, 4 owce, 20 kóz

STYCZEŃ: Adopcja kozła Paszeko, Przyjazd krowa Lusia – interwencja / KWIECIEŃ: Zmarła krowa Mela, przyjazd krowy Kazi, przyjazd 15 kóz – interwencja, przyjazd mikroświnki, przyjazd 3 kury- interwencja / CZERWIEC: przyjazd 2 kóz, przyjazd 4 owiec / LIPIEC: przyjazd 2 karpie / SIERPIEŃ: urodzone 2 kozy, przez kozę odebraną interwencyjnie w ciąży, umarła 1 koza / WRZESIEŃ: adopcja kur, adopcja karpi / PAŹDZIERNIK: powrót Paszeko z Adopcji, umarła 1 koza / LISTOPAD: umarła 1 koza / GRUDZIEŃ: przyjazd 1 kura

Opieka weterynaryjna:  Weterynarz odwiedzał zwierzęta gospodarskie w kwietniu, maju i w listopadzie. Dwa razy do roku zwierzęta są odrobaczane. Ponadto kozywyjeżdżały do klinik zewnętrznych.
PODSUMOWANIE: udzieliliśmy wsparcia 13 królikom, 7 ptakom, 21 świniom, 6 krowom, 23 kozom, 4 owcom, 2 karpiom

KONIE
KWIECIEŃ: śmierć Kantaty, przyjazd Karuska, Skalar, Maksio i Antek, źrebak, wyjazd Karuski (adopcja) / MAJ: wyjazd Glorii (Toruń), wyjazd Lolka(adopcja), przyjazd Stana, wyjazd Milki i Grety (szkolenie iadopcja), Gloria powrót do schroniska ze względu na ostrą alergię. / CZERWIEC: Stella przyjazd (Małgosia), Jaśmin przyjazd / LIPIEC: Gloria wyjazd (adopcja), Majorka przyjazd, wyjazd Arisza (adopcja) / SIERPIEŃ: Grosik przyjazd, Jaśmin wyjazd (adopcja), Dropsik i Gucio przyjazd / WRZESIEŃ: Grosik wyjazd (adopcja) / PAŹDZIERNIK: Stan wyjazd (adopcja) Akacja wyjazd (szkolenie i adopcja) Dropsik wyjazd (szkolenie),przyjazd Pumy i kucyka Gucia. Melodyjka, Morigana, Mesalka przyjazd. / LISTOPAD: Kary kucyk przyjazd i od razu wyjazd na kastrację, Puma wyjazd (adopcja) / GRUDZIEŃ: kary kucyk przyjazd, śmierć Kajtek
Na koniec 2017 jest 31 koni.
Opieka weterynaryjna: 6 razy był kowal, wizyty weterynarzy do chorych koni na zamówienie, 2 razy do roku konie są odrobaczane.
PODSUMOWANIE: Schronienie znalazło ogólnie 45 koni, 11 koni poszło do adopcji, 2 umarły
 
Lisi Azyl
Styczeń
– śmierć Oleńki; kastracja Filipa; sprzedaż kalendarzy lisich 2017; wystawa portretów podopiecznych Schroniska w Korabiewicach – w tym lisów – w oknach kamienicy przy Nowym Świecie w Warszawie (poprzedzona sesją fotograficzną).
Luty
– pierwsza sesja zdjęciowa do lisiego kalendarza 2018; pozyskiwanie 1% podatku dla schroniska; wyprzedaż kalendarzy 2017.
Marzec
– wizyta w liceum im. Dąbrowskiego w Warszawie – opowiadanie o Lisim Azylu połączone z aukcją na jego rzecz; pozyskanie wsparcia wizerunkowego aktorów dla schroniska – Zofii Zborowskiej, Agnieszki Więdłochy, Joanny Jarmołowicz i Antoniego Pawlickiego.
Kwiecień
– udział w interwencji w Wieliczce, odebranie i przywiezienie 2 lisów (Staś i Amelka) z fermy; pierwszy etap budowy lisiego azylu w nowym miejscu na terenie schroniska: przygotowanie terenu i betonowych wylewek pod woliery.
Maj
– dzień ze zwycięzcami aukcji “dzień z lisami”: opowiadanie o lisach, wspólne karmienie, ćwiczenia i zabawy z nimi; pozyskanie funduszy na domki dla lisów; montaż pierwszej woliery; zbiórka na pomagam.pl na klatki Stasia i Amelki (16tys).
Czerwiec
– badanie USG lisa Stasia; przyjęcie do azylu lisa Stefanka; wprowadzenie towarzystwa psów dla Stefanka jako elementu socjalizacji.|
Lipiec
– zbiórka na klatkę dla Stefanka (8 tys); sesja fotograficzna do lisiego kalendarza 2018; pogadanka z aktywistami vivy na temat lisów w czasie zjazdu wolontariuszy w Korabiewicach; drugi etap budowy azylu: prace związane z ocynkowaniem i spawaniem wszystkich wolier (w sumie 6); pozyskiwanie wyposażenia do azylu m.in. zabawek na plac zabaw, bud, wyposażenia wolier; przyjęcie lisiczki Foksi.
Sierpień
– zbiórka na leczenie Foksi; ostatni etap budowy azylu i przeprowadzenie wszystkich lisów ze starych klatek do nowego lokum; badania i rezonans magnetyczny Foksi; założenie profilu Lisiego Azylu na Instagramie; śmierć Stefanka.
Wrzesień
– wizyta TVP1 „Express Reporterów” oraz “Obserwator TVP” w lisim azylu w ramach realizacji programu o futrach; przyjęcie studentki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na praktyki; wykopanie stawiku w azylu.
Październik
– wizyta Superstacja TV na potrzeby realizacji programu o Azylu; kolejna sesja fotograficzna do kalendarza; skład, druk i dystrybucja kalendarza 2018; wywiad dla Natemat.pl o lisim azylu; wizyta TVP2 – program „Pożyteczni.pl” o Schronisku i Azylu.
Listopad
– pogadanka o lisim azylu w restauracji Vegeguru w ramach Dnia Bez Futra; przygotowanie azylu do zimy; gruntowne porządki: wymiana słomy, piachu, nawiezienie żwiru, osłonięcie klatek przed wilgocią i wiatrem.
Grudzień
– wizyta TVN24 w azylu celem realizacji programu o Azylu; pozyskanie funduszy i zakup pomieszczenia do opieki weterynaryjnej na terenie lisiego azylu (5tys); wywiad dla Gazety Wyborczej na temat azylu; czuwanie w azylu podczas sylwestrowych wystrzałów.

*2017 r rozpoczęliśmy z 4 lisami, przyjęliśmy 4, zmarły 2, rok zamknęliśmy z 6 lisami: Fluffy, Czarkiem, Filipem, Amelką, Stasiem i Foksią.
*W ciągu całego roku, lisy były 3 krotnie odrobaczone, zostały zaszczepione, systematycznie zabezpieczane środkami przeciwkleszczowymi, a każdy zabieg taki jak np kastracja wymagał dwutygodniowego całodobowego czuwania przy zwierzęciu, by zapobiec otwarciu rany i wyłapać ewentualne powikłania na jak najwcześniejszym etapie.
*Dieta lisów była urozmaicona, przystosowana do ich potrzeb i upodobań. Głównie oparta byłą o wysokiej jakości karmy dla psów i kotów, ale w lecie wzbogacona o owoce i warzywa, zimą wędzone i suszone ryby, orzechy. Staś otrzymywał karmę dla alergika. W ciągu całego roku otrzymywaliśmy paczki z karmą i zabawkami od lisich fanów.
*Na fanpage`u „Paka dla Bezdomniaka” (oraz instagramie), uświadamialiśmy, bawiliśmy i pokazywaliśmy jak wspaniałymi zwierzętami są lisy, aby w ten sposób wpływać na decyzje ludzi dotyczące kupowania futer i wesprzeć wysiłki Fundacji Viva w kampanii na rzecz wprowadzenia zakazu chowu zwierząt na futra.
PODSUMOWANIE: Schronienie znalazło ogólnie 8 lisów.


DZIĘKUJEMY WAM ZA WASZE WSPARCIE W 2017 ROKU!
Za dotacje dla zwierząt – bez nich nic byśmy nie zdziałali, mimo chęci, ale i za wsparcie emocjonalne – ciepłe słowa w komentarzach w internecie, emailach, kartki z życzeniami, listy z paczkami, za zrozumienie. Za cudowne domy adopcyjne, za szerzenie wiedzy nt. opieki nad zwierzętami, za zaufanie i stawianie nas jako wzór. Trzymajcie za nas kciuku w 2018 roku. Mamy nadzieję, że już wiesz, dlaczego warto wspierać zwierzęta w Korabiewicach, na co i na kogo przeznaczyć swój 1% podatku.

 
Pytania dot. funkcjonowania placówki? Pisz Irena Kowalczyk fcb@viva.org.pl / 601 433 468

Czytany 1755 razy
Ostatnio zmieniany: 17 października 2019 o 14:32