wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
Data: październik, 23rd, 2019

FRONTMANI dla SCHRONISK z Marcinem Dorocińskim w Korabiewicach [2017]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

FRONTMANI dla SCHRONISK z Marcinem Dorocińskim w Korabiewicach

Marcin Dorociński, Frontmani oraz początkujący wolontariusze spotkali się podczas Dnia Otwartego Schroniska w Korabiewicach, by wspólnie zadbać o ochronę zdrowia zwierząt i przeprowadzić niezbędne prace porządkowe. Dzień Otwarty był częścią rozpoczętej 21 marca ogólnopolskiej akcji FRONTMANI dla SCHRONISK. W ramach akcji zabezpieczanych przed kleszczami i pchłami jest blisko 500 psów oraz ponad 130 kotów przebywających w schroniskach uczestniczących w akcji.

 

Marcin Dorociński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i firma Boehringer Ingelheim akcją FRONTMANI dla SCHRONISK zwracają uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu. Zachęcają, by dołączyć do ekip FRONTMANÓW (doświadczonych wolontariuszy) poprzez wypełnienie krótkiego formularza zamieszczonego na stronie www.FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl. Akcja dopiero się rozpoczęła, potrwa do jesieni. Schroniska czekają na nowych wolontariuszy.

„Moje psy, Rózia i Chlebek, pochodzą właśnie z tego schroniska. Chlebek trafił do niego jako potwornie zakleszczone i pokryte innymi pasożytami szczenię, tutaj praktycznie uratowano mu życie. Dziś ma  ciepły dom i psią kumpelkę” – mówi Marcin Dorociński. –„W polskich schroniskach na własny kąt czeka ponad 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów[1]. Tak samo jak nasi pupile potrzebują one miłości, opieki i ochrony zdrowia. Nawet, jeśli nie możesz zaadoptować zwierzaka, możesz mu pomóc regularnie przyjeżdżając do schroniska. Przekonasz się, że to wspaniałe doświadczenie!”.

Chcąc dołączyć do akcji wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie www.FRONTMANIdlaSCHRONISK.pl wybrać schronisko, któremu chce się pomagać. Ono odpowie umawiając spotkanie z ekipą FRONTMANÓW, czyli doświadczonych wolontariuszy wprowadzających nowych ludzi w jego świat. Założeniem jest, by ekipy FRONTMANÓW spotykały się raz w miesiącu i wspólnie działały. W miarę zdobywania doświadczenia i potrzeb konkretnego schroniska będzie można odwiedzać je częściej.

Schroniska wspieramy również dokonując dla swoich podopiecznych zakupów w placówkach biorących udział w akcji. Złotówka ze sprzedaży produktów partnera akcji zostanie przeznaczona na zabezpieczanie zwierząt w schroniskach. Dzięki akcji FRONTMANI dla SCHRONISK zabezpieczanych przed kleszczami i pchłami jest blisko 500 psów i 130 kotów przebywających w pięciu schroniskach w niej uczestniczących (Przystań Ocalenie z Tych, Schronisko w Korabiewicach, Schronisko w Opocznie, Schronisko w Kiczarowie koło Stargardu i Schronisko w Żyrardowie).

Spot promujący akcję jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=QyakvvqUfv0

 

O Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt zajmuje się walką o poprawienie losu zwierząt. Ten cel realizuje przez cały wachlarz działań – od reagowania w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i prowadzenia spraw w sądach przeciwko ich oprawcom przez szkolenia instytucji państwowych aż po prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę kampanii i akcji informacyjnych propagujących etyczne traktowanie zwierząt. Zachęca też do adopcji zwierząt ze schronisk oraz piętnuje niehumanitarne i nieetyczne praktyki firm i osób prywatnych.

O Boehringer Ingelheim

Grupa Boehringer Ingelheim jest jedną z 20 wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działa globalnie za pośrednictwem 146 podmiotów zależnych i zatrudnia ponad 50.000 pracowników. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych o wysokiej wartości terapeutycznej, przeznaczonych do stosowania w medycynie i weterynarii. Firma, założona w roku 1885 pozostaje nieprzerwanie własnością rodziny Boehringer, a jej centrala zlokalizowana jest w Ingelheim w Niemczech.

Głównym elementem kultury Boehringer Ingelheim jest zobowiązanie do działań zgodnych z zasadami odpowiedzialności społecznej. Trwałym fundamentem działalności firmy jest zaangażowanie w projekty społeczne, jakim jest np. globalny projekt Making More Health, opieka nad pracownikami i ich rodzinami oraz zapewnianie wszystkim pracownikom równych szans. Współpraca i wzajemny szacunek oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój stanowią nieodłączną część wszystkich przedsięwzięć firmy Boehringer Ingelheim.

W 2015 roku firma Boehringer Ingelheim odnotowała przychody netto ze sprzedaży w wysokości około 14,8 mld euro. 20,3% wartości przychodów netto zainwestowane zostało w badania i dalszy  rozwój.

————————–
O akcji napisali również:
http://zblogowani.pl/wpis/15423440/frontmani-dla-schronisk-dzien-otwarty-w-korabiewicach
https://www.psy.pl/boisz-sie-wizyty-schronisku-marcin-dorocinski-przekonuje-ze-czego/

Czytany 195 razy