wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
Data: październik, 21st, 2019

Wizyta wolontariuszek z VIVA UK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)


Dość mówienia „Tak chciałbym Was odwiedzić, ale mam bardzo daleko”.  Już nie macie wymówek (oczywiście z przymrużeniem oka).
Do Schronika w Korabiewicach na zimowe wakacje przyjechały trzy wolontariuszki związane z Vivą! UK. Między 23 a 29 stycznia 2013 dzielnie wspierały pracowników i wolontariuszami swoim sercem i rękoma.

Już pierwszego dnia wzięły się za najtrudniejszą pracę w bardzo niełatwych śnieżnych warunkach. Nie potrafiły usiedzieć spokojnie – sprzątanie klatek, dorzucanie słomy do bud, wstawianie nowych bud do boksów, praca przy zwierzętach gospodarskich, odśnieżanie (!) wejść do boksów and much more, a wszystko to z uśmiechem na twarzy! Ogromne serca dla zwierząt, ogromne zaangażowanie, pasja! Przyjechały, znając już historię Korabiewic – niepewne tego, co zastaną, a wyjechały zachwycone ogromem dobrej energii, pasji, pozytywnych emocji…
Na codzień zatrzymały się u pracowników Schronika Agaty i Rafała, gdzie również uczyły się polskich zwyczajów, dowiadywały się o „polskich zwierzęcych realiach”. Były również rozmowy o wegetarianiżmie:).

A tak dziewczyny wspominają pobyt:
Kat: Pobyt w Korabiewicach był dla mnie swego rodzaju przemianą – i to nie tylko dlatego, że mogłam być świadkiem tego co Viva! osiągnęła tam w niecały rok, co wypełniło mnie nadzieją, że ludzkość może jeszcze mieć swój wkład w lepsze życie zwierząt. Niezwykle inspirującym jest również to, że stawiają oni czoła codziennym wyzwaniom z pokorą, oddaniem, wdziękiem i humorem.
[Kat: My time at Korabiewice was transformative – not least because to witness all that the team has achieved there in less than a year has filled me with hope that the human species can make a positive contribution toward a positive world for the animals. utterly inspirational, they face everyday challenges with humility, dedication, grace & humour.]

Claire: Zanim przyjechałam do azylu w Korabiewicach zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać, ale teraz po powrocie, jestem pełna podziwu dla ludzi którzy tam pracują i bardzo chcę wrócić do psów, koni, swiń i byka, które poznałam podczas mojego pobytu. Sposób w jaki to miejsce zostało odmienione w tak krótkim czasie jest dla mnie bardzo inspirujący i mogę tylko mieć nadzieję, że poprzez mój wolontariat także mogę mieć udział w tej przemianie życia zwierząt. Dziękuję wszystkim Wam za niesamowitą pracę na rzecz zwierząt!
[
Claire: I didn’t know what to expect before I arrived at Shronisko w Korabiewicach but now having left, I am only filled with admiration for the people who work there & a deep longing to return to the dogs, horses, cow & pigs I got to know during my stay. The way this place has been turned around in such a short space of time has been an inspiration to me and I only hope that by volunteering I too was able to make a difference to the animals lives. Thank you everyone for all of your fantastic work for the animals!]

Sam: Jeszcze nigdy nie byłam w tak inspirującym miejscu, pełnym tak wielu wspaniałych ludzi pracujących dla zwierząt. Psy, koty, niedźwiedzie, świnie, kozy, konie, byk i wilk, mieszkające w Korabiewicach mają wspaniałą opiekę, miłosć i oddanie pracujących tam osób. To było ogromne przeżycie i niezwykłe doswiadczenie, nie mogę doczekać się powrotu do Korabiewic jeszcze w tym roku.
[Sam: I have never been to such an inspiring place, full of so many wonderful people working for these animals. The dogs, cats, bears, pigs, goats, horses, bull and wolf of Korabiewicach are looked after with such love, care and dedication. It was an emotional but wonderful experience, and I cannot wait to be back there again later on this year.]

I jeszcze ostatnia najpiękniejsza rzecz: dziewczyny o Korabiewicach nie mówią „schronisko”, ale „sanctuary” (sanctuary – a place of refuge or asylum) 😀

Od redakcji:
Pod koniec pierwszego kwartału 2013 spodziewamy się ukończenia prac nad WoloDomkiem.
Śledzcie informacje na tej stronie www, a także na naszym fanpage’u 
Idea WoloDomku:
Aby praca wolontariuszy na rzecz zwierząt korabiewickich była jeszcze skuteczniejsza…przyjemniejsza, integracyjna i w ogóle superowa, by móc zwiększyć możliwości WoloDreamTeamu postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym każdy znajdzie dla siebie kąt.
Dom, gdzie będzie można się ogrzać, zjeść, spokojnie porozmawiać, planować kolejne akcje i odpoczywać po trudach pracy.
Wielokrotnie padają pytania czy znalazłoby się w schronisku miejsce noclegowe by móc przyjechać do nas na kilka dni. Prócz WoloDomku będzie również WoloMiejsceNamiotowe…Także trzymajcie kciuki za postęp prac, abyście już niedługo mogli do nas przyjeżdżać na dłużej.

PS. Materiały do budowy WoloDomku w całości pochodzą z materiałów odzyskanych i darów.
PS1. Koordynatorem budowy WoloDomku jest wolo Jurek Wyszyński.

Jeśli chcecie pomóc tworzyć WoloDomek tel do Jurka 510102273.
Pytajcie, co potrzeba, pomagajcie szukać materiałów.

Filmik jak WoloDomek wygląda w budowie 5 stycznia 2013 roku: http://www.youtube.com/watch?v=E069XPxOHrw
[Artykuł z 2013 roku]

Czytany 177 razy