wyszukaj zwierzaka
  • Psy
  • Koty
  • Konie
  • Lisy
  • Świnie
  • Kozy
  • Owce
  • Krowy
  • Inne
  • Odeszły
  • Nowe w schronisku
  • Adoptowane
  • W domu tymczasowym
  • Do 10 kg
  • 10-14 kg
  • 15-24 kg
  • 25-44 kg
  • 45 kg i więcej
Data: październik, 17th, 2019

Nakarm za 2zł

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dlaczego warto nam pomagać?
Schroniskiem zaopiekowaliśmy się na początku 2012 roku. Jesteśmy obecnie w fazie największych zmian, aby zapewnić bezpieczeństwo psiakom, które wzieliśmy pod swoją opiekę, przejmując placówkę, czekają na nas również inne, ważne inwestycje (druga geriatria, stajnia, droga itd., wszystko by zapewnić zwierzętom dobre warunki życia, a również iść w kierunku centrum edukacyjnego).
Prowadzenie placówki jest bardzo kosztochłonne (200 tysięcy miesięcznie obecnie w roku 2023).
Schronisko utrzymuje się wyłącznie dzięki wpłatom rzeczowym i finansowym Darczyńców, nie otrzymujemy żadnego wsparcia ze strony gminy, jak ma to miejsce w przypadku schronisk gminnych.
To Wy Darczyńcy jesteście JEDYNĄ naszą NADZIEJĄ – to są same fakty.

Każdy z Was może zadecydować, wedle własnego uznania, jaki gatunek zwierzaków chce wspierać: psy, konie, zwierzęta gospodarskie.

****PSY****
U dostawcy  udało nam się uzyskać cenę ok. 8 zł za kg karmy (karma brit kupowana w hurtowni). Obecnie w Korabiewicach przebywa ok. (adopcje/podrzucenia)200 psów. Psiak je ok. 0,5 kg karmy dziennie. Miesięcznie potrzeba ok.3000 kg karmy dla wszystkich psiaków, co kosztuje ok. 16 000 zł
Inną sprawą finansową jest leczenie podopiecznych…

****KONIE****
Za podstawę karmienia/utrzymania koni uznaje się dostarczenie m.in siana i słomy. Słoma to koszt ok. 7 zł/kostka, siano 7 zł/kostka. Na 1 konia dziennie idzie około kostki siana i około kostki słomy do boksu. Bywa, że dostają siano również na łące (gdy nie ma jeszcze trawy) albo wcale, gdy spędzają noce na zewnątrz. Do tego musli, sieczka i owies. W zależności od pory roku kilka razy w m-scu warzywa takie jak marchewka, jabłka. Koszt podstawowy utrzymania stada koni (20 szt.) to ok. …… PLN/mies.

****ZWIERZAKI GOSPODARSKIE; KROWY, KOZY, ŚWINKI****
Na koszt utrzymania zwierząt gospodarskich wpływa tak samo słoma, której kostka przypada dziennie na każdego zwierzaka, a także po kostce siana dla naszych krówek. Do tego warzywa i śruta. Koszt podstawowy utrzymania stadka gospodarskich to ok. …….. PLN/mies.


***Inne formy wsparcia akcji „Nie możesz adoptować?Nakarm zwierzaka!”:

1) Wirtualna Opieka
Kto może zostać wirtualnym opiekunem (WO)?
Adopcja wirtualna jest skierowana do wszystkich zainteresowanych pomocą dla zwierząt. Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, szkoła, klasa czy też firma.
Co dostajecie w zamian? Ile to kosztuje? Dowiedz się szczegółów na: Adoptuj Wirtualnie (klijnij)

2) Wpłaty bezpośrednio na konto Schroniska- rozważ ustawienie stałego przelewu:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna – nakarm zwierzaka

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW

3) PayPal: korabiewice@viva.org.pl

4) Przy każdym profilu zwierzaku na naszej www widnieje przycisk czerwony Nakarm zwierzaka – który kieruje Cię do płatności via Przelewy24

5) Przekazanie daru lub kupowanie daru na charytatywnej licytacji na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1521625831389446/

6) Wesprzyj prowadzone zbiórki celowe (SZYBKIE PŁATNOŚCI): https://pomagam.pl/org/korabki

7) Przekazanie osobiste karmy do Schroniska lub wysyłka karmy na adres Fundacji z dopiskiem Korabiewice (z której z biura są odbierane przez jeżdżących do Korabiewic wolontariuszy).

8) Przekazanie 1.5% podatku: wystarczy w PIT podać numer KRS 0000135274, a w cel szczegółowy wpisać „Korabiewice”. Zachęcamy do skorzystania z programu, który pomoże wypełnić PIT i przekaże 1% na rzecz Korabiewic:https://www.pitax.pl/rozlicz/0000135274/?cel=KORABIEWICE

9) Przekazanie osobiste karmy do Schroniska lub wysyłka karmy na adres Fundacji z dopiskiem Korabiewice (z której z biura są odbierane przez jeżdżących do Korabiewic wolontariuszy).

Dziękujemy bardzo za to, że jesteście i nas wspieracie,
Zespół Schroniska w Korabiewicach
******

W związku z przekazanymi danymi osobowymi podczas dokonywania darowizny na rzecz naszej Fundacji informujemy:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!(dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa, telefonicznie: 0801011902 – czynne codziennie od 09:00 do 17:00 (z telefonów komórkowych 22 828 43 29), lub drogą mailową: biuro@viva.org.pl.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem mailowym: iodo@rt-net.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a i b dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/680 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez właściwe organy do celów zapobiegania przestępczości, prowadzenia postępowań przygotowawczych, wykrywania i ścigania czynów zabronionych i wykonywania kar, w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylająca decyzję ramową Rady 2008/977/WSiSW, tj. w oparciu o zgodę osoby, której dane dotyczą, lecz nie na podstawie szczegółowych przepisów prawa, a na podstawie przekazanych danych osobowych, za zgodą osoby, której dane dotyczą.
4. Przetwarzanie odbywa się w celu identyfikacji i informacji o darczyńcach, a także prawidłowego rozliczenia finansów administratora.
5. Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich.
6. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
7. Administrator będzie przekazywał dane osobowe innym podmiotom, tylko na podstawie przepisów prawa oraz innym podmiotom, o ile zaistnieje taka konieczność, na podstawie umów powierzenia.
8. Dane osobowe będą przechowywane w okresie wspierania Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!, do czasu żądania zaprzestania ich przetwarzania.
9. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
10. Skargę nas działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
11. Podanie danych osobowych jest wymogiem do wykonania obowiązków Administratora. Ich nie podanie spowoduje brak możliwości nawiązania współpracy.
12. Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

Czytany 424 razy
Ostatnio zmieniany: 15 maja 2023 o 23:50