Schronisko

Switch to desktop
czwartek, 21 marzec 2013 20:48

Wolontariat zbiórkowy

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Nie możesz, nie chcesz przyjeżdzać do Schroniska w Korabiewicach?
Chcesz dołączyć do korabiewickich Przyjaciół?
Szukasz dla siebie nowych aktywności?

Chcesz pomagać?

Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś/aś pozytywnie zostań wolontariuszem zbiórkowym. Potrzebujemy wolontariuszy, którzy są chętni pomagać przy akcjach zbiórek karmy dla psów i kotów oraz warzyw i owoców dla koni i niedźwiedzi z naszego Schroniska.

Jakie są plusy uczestnictwa w zbiórce jako wolontariusz?

  1. satysfakcja z dobrze spędzonego czasu:)
  2. zyskiwanie doświadczenia w komunikacji interpersonalnej / nakłanianie do zakupu (umiejętność handlowa), co jest znakomitym wpisem w CV młodego człowieka wchodzącego na rynek pracy:)
  3. dla zainteresowanych wystawiamy zaświadczenia o odbytej zbiórce wolontariackiej (do szkół itp.)

Koordynatorem akcji zbiórkowych
jest Justa Piekarczyk - wolontariuszka Schroniska ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Z każdym pytaniem można się do niej zwrócić bezpośrednio.
Justa organizuje pozwolenie na przeprowadzenie zbiórki w markecie w Warszawie i okolicach. Możliwe są zbiórki w innych lokalizacjach, ale wymagają większego zaangażowania sił i środków.
Justa przygotowuje również sklep od strony technicznej – organizuje kosze, ulotki, plakaty i ich rozwieszenie itp. oraz jest w stałym kontakcie z pracownikami sklepu.

Co masz robić?
Zadaniem chętnego wolontariusza jest namawianie/zachęcanie klientów sklepu na zakup w nim karmy i dorzucenie jej do naszych koszy poustawianych przed kasami sklepu. Zadanie nie jest trudne – trzeba się dużo uśmiechać, być odpornym na ludzką znieczulicę i nastawić się na cel.
A cel to: karmimy bezdomne zwierzęta – to pomaga w momentach kiedy ludzie są naprawdę złośliwi i niepomocni.

Jak wygląda zbiórka?
W zależności o ilości chętnych wolontariuszy staramy się organizować zmianowy system namawiania, żeby się za bardzo nie zmęczyć (fizycznie ale też psychicznie).

Wyniki - dlatego to robimy
W jeden weekend jesteśmy w stanie zebrać od 1300 do 2000 kilogramów karmy! DUŻO? – otóż nie… wystarcza to zaledwie na 5-7 dni karmienia naszych psów. Dziennie schodzi nam 240kg karmy dla samych psiaków!
Niemniej jednak taka pomoc jest nieoceniona! Dzięki temu, Fundacja Viva! która utrzymuje nasze Schronisko może zaoszczędzić środki i przeznaczyć je na palące projekty np. na remont Schroniska lub na opłacenie leczenia zwierząt.

Chcielibyśmy organizować takie zbiórki raz na 2 tygodnie, ale do tego potrzebujemy chętnych do pomocy wolontariuszy, którzy z zapałem będą napełniać brzuchy naszych 400 podopiecznych:).
Wszystkie szczegóły omawiane są już bezpośrednio z koordynatorem zbiórek.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
Zapraszamy również do spotkań z naszymi wolontariuszami podczas tychże akcji, a także zapraszanie znajomych do zakupów w marketach-partnerach akcji zbiórkowych.

Szczegóły i bieżące informacje https://www.facebook.com/events/353248374781918/
Megi o wolontariacie zbiórkowym http://www.schronisko.info.pl/wolontariat/nasze-artykuly/item/160-wolontariat-zbiorkowy-czyli-mozesz-pomoc-poza-schroniskiem
 

Ostatnio zmieniany wtorek, 09 kwiecień 2013 09:40
Zaloguj się by skomentować